Yükleniyor...

Bitcoin Nakitten Daha Kolay Takip Edilebilir

Girişim sermayecisi Tim Draper, suçluların neden Bitcoin'den (BTC) uzak durmaları gerektiğini açıkladı.

Bitcoin Nakitten Daha Kolay Takip Edilebilir

Girişim sermayecisi Tim Draper, suçluların neden Bitcoin’den (BTC) uzak durmaları gerektiğini açıkladı. “Life’s Tough” podcast’inin son bölümünde, milyarder Tim Draper, Bitcoin’in suç geçmişine ve bugününe ağırlık verdi. Draper, takip edilmesinin daha zor olması nedeniyle nakit paranın aslında suç aktörleri için daha tercih edilebilir bir seçenek olduğunu ifade etti.

Bitcoin Takip Ediliyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Draper, Birleşik Devletleri Kolluk Kuvveti Hizmeti tarafından Haziran 2014’te gerçekleştirilen ilk Bitcoin müzayedesini kazanmıştı. İleri görüşlü vizyonu nedeniyle, suçlulardan ele geçirilen 29 bin 656 koini cebe indiren Draper bunu bir kripto servetine dönüştürdü. Draper BTC servetinin büyüklüğünü açıklamasa da, son CNBC röportajı sırasında çok fazla miktarda olduğunu ifade etti.

Girişim kapitalisti, tüm Birleşik Devletleri Kolluk Kuvveti Hizmeti ofislerinin şaibeli işlemlerle ilgili hesapları izlediğini tahmin ediyor. Onları her zaman takip etmek için gerekli araçlara sahip olduklarına ‘kesinlikle’ inanıyor.

Draper başlangıçta BTC’nin sadece uyuşturucu satıcıları tarafından kullanıldığını düşündü, ancak daha sonra derin bir araştırma yaptı ve mikro ödeme gibi birçok kullanım vakası olduğunu fark etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x