Yükleniyor...

BitMEX Eski Yöneticisi Kara Para Aklamaktan Suçlu Bulundu

BitMEX’in eski iş geliştirme başkanı Gregory Dwyer, ABD Adalet Bakanlığı tarafından kripto para borsasında kara para aklama yasasını ihlal etmekten suçlu bulundu.

BitMEX Yoneticisi Kara Para Aklamaktan Suclu Bulundu

BitMEX’in eski iş geliştirme başkanı Gregory Dwyer, ABD Adalet Bakanlığı tarafından kripto para borsasında kara para aklama yasasını ihlal etmekten suçlu bulundu.

BitMEX’te eskiden üst düzey yöneticilik yapmış olan Gregory Dwyer, Banka Gizliliği Yasası’nı bir kara para aklamayı önleme programı oluşturma, uygulama ve sürdürmede yardım ve yataklık etmekle suçlanıyor. Dwyer’ın ABD Bölge Yargıcı John G. Koeltl’ın huzurunda suçunu kabul ettiği iddia edildi. Bunun, Dwyer’in şahsi bir davası olduğu söyleniyor.

BitMEX’in Eski Yöneticisi Kara Para Aklama Yasasını İhlal Etti

Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi Başsavcısı Damian Williams, kripto borsası BitMEX aracılığıyla yasayı ihlal eden eski yönetici Dwyer’in hükmünü verdi. Dwyer, para cezasına çevrilebilen hapis cezasına çarptırıldı.

ABD Avukatı Damian Williams dava ile ilgili şunları söyledi:

“Bu savunmayla, bu Büro şimdi üç kurucunun yanı sıra BitMEX’in üst düzey bir çalışanına karşı kara para aklama yasalarını kasıtlı olarak ihlal ettiği için cezai mahkumiyet kararı aldı. Bugünkü savunma, kripto para borsalarında yönetim yetkisine sahip çalışanların, bu borsaların kurucuları kadar, Banka Gizliliği Yasası kapsamındaki yükümlülüklerini kasten göz ardı edemeyeceğini yansıtıyor.”

5 yıl hapis cezası aldığı söylenen Dwyer, savunma anlaşması şartlarınca suçtan elde edilen maddi kazancı temsil eden 150 bin dolar tutarında bir cezai para cezası ödeyecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner