Yükleniyor...

BitMEX’te Yer Yerinden Oynadı!

Lider kripto varlık Bitcoin, (BTC) gün içerisinde 10.

bitmexte yer yerinden oynadi

Lider kripto varlık Bitcoin, (BTC) gün içerisinde 10.400 dolar seviyesine yükseldikten sonra günün kalan kısmını 10 bin dolar seviyesinin biraz üstünde geçirdi. Akşam saatlerinde ise sert bir düşüş yaşayan Bitcoin, 9100 dolar seviyesine kadar geriledi. Tüm bu süreçte en çok dikkat ve tepki çeken durum ise kripto türev borsası BitMEX’te yaşananlar oldu.

Özellikle son zamanlarda şikayetlerin arttığı BitMEX’te, tüm borsalarda BTC değeri 9100 dolar olduğu anlarda Bitcoin’in 8600 dolar olarak gösterilmesi ve sadece 5 dakikalık bir mumda fiyatın “1500 dolar düştü” olarak gösterilmesi, kripto topluluğu ve BitMEX kullanıcıları açısından bardağı taşıran son damla oldu.

Türk kripto severlerin yakından takip ettiği önemli isimler de bu duruma sessiz kalmadı. En sert tepkiyi veren isim ise “BitMEX kullanma, kullandırtma” tweeti ile Crypto Kemal oldu.

Fidelitas Lex ise “Bugün Bitmex için bir devir kesin olarak kapandı” sözleri ile BitMEX’e karşı tavrını açık ve net şekilde ortaya koymuş oldu.

Bitcoin’de 24 saat içerisinde yaşanan ani yükseliş ve düşüş sebebi ile BitMEX’te hem kısa (short) hem de uzun (long) pozisyonlarda milyonlarca dolarlık tasfiye gerçekleşti. Gelen verilere göre 115 milyon dolar uzun pozisyonlarda, 135 milyon dolar da kısa pozisyonlarda olmak üzere; toplamda 250 milyon dolarlık pozisyon tasfiyesi gerçekleşti.

Bir çok kullanıcının farklı umutlar ile işlem yaptığı kripto para borsası seçiminin, ne kadar önemli olduğunu bugün bir kez görmüş olduk.

Bitcoin (BTC) haberin yazımı itibari ile 9.506 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner