Yükleniyor...

BitPay 3 Yeni Kripto Para Birimini Daha Bünyesine Ekledi

Tartışmalı kripto para platformu BitPay, desteklenen kripto paralar listesine üç kripto para birimi daha eklediğini açıkladı.

bitpay yeni kripto para birimleri

Tartışmalı kripto para platformu BitPay, desteklenen kripto paralar listesine üç kripto para birimi daha eklediğini açıkladı. Yayınlanan basın bülteninde BitPay, işletmenin artık USD Coin (USDC), Gemini Dollar (GUSD) ve Paxos Standard Token (PAX) cinsinden ödeme kabul edebileceğini doğruladı. Tüm birimler ABD dolarına sabitlendi. Uygulama, toplam kullanılabilir kripto para birimi sayısını Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) ve Ether (ETH) ile birlikte 6’ya çıkarmış oldu. Firmanın CEO’su Stephen Pair, basın açıklamasında, “Stabilcoin’leri kabul etmek doların istikrarını, blockchain ödemelerinin güvenliğini ve verimliliğini gerektiren küresel işletmeler için yeni olanaklar yaratıyor. İşletmeler, pahalı ve karmaşık sınır ötesi banka havalelerine gerek kalmadan uluslararası müşterileri faturalandırabilir. Müşteriler hızlı, verimli ve dolara sabit istikrarlı paralar kullanarak ödeme yapabilir ve alabilir” dedi.

BitPay Eleştirilere Maruz Kalmıştı

BitPay, bu yıl iş uygulamalarının çeşitli yönleriyle ilgili sürekli eleştirilere maruz kalmıştı. Örneğin keyfi bir şekilde hayır kurumlarına yapılan ödemeleri reddetmeleri sosyal medyada bir fırtınayı ateşlemişti. Bununla beraber BitPay’in birçok büyük cüzdanla uyumsuzluğu da eleştirilerin hedefinde olmasına neden olmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner