Yükleniyor...

Cezaevinden Mektup Var: Bitcoin 100.000 Dolar Olacak

Twitter'daki ünlü, popüler isimlerinden gelen tahminleri görmekten sıkıldıysanız, sizin için karanlık ilişkiler sebebiyle kapatılan Silk Road'un hapisteki kurucusunun Bitcoin fiyat tahminine bir göz atabilirsiniz.

maden

Twitter’daki ünlü, popüler isimlerinden gelen tahminleri görmekten sıkıldıysanız, sizin için karanlık ilişkiler sebebiyle kapatılan Silk Road’un hapisteki kurucusunun Bitcoin fiyat tahminine bir göz atabilirsiniz.

Bitcoin Tahmini, Elliott Dalga Teorisine Dayanıyor

Ross Ulbricht kısa süre önce Elliot dalga teorisine dayanarak Bitcoin fiyatının 2020 yılında 100.000 dolara yükselebileceğini öngördü:

2020 yılı içinde veya yakınında 100.000 dolarlık bir fiyat hedefimiz var.

Bununla birlikte, kripto para meraklılarını piyasa hareketlerinin her zaman orantılı olmadığı ve Bitcoin’in geçmiş fiyat hareketlerine dayanan rakamlarının kesin olmadığı konusunda uyarıyor.

Cezaevinde Bitcoin Fiyat Tahminleri

Ulbricht, birkaç Bitcoin grafiğini günlük olarak hapishane hücresinden gönderdiğini iddia ediyor. Mektuplarının çevrimiçi hale getirilmesi bir hafta sürüyor, biraz güncel dışı kalıyor ancak yalnızca kripto paranın uzun vadeli fiyat hareketine yoğunlaştığı için bunun önemli olmadığını belirtiyor:

İnceleyeceğimiz grafikler, bir Bitcoin’in zaman içindeki ABD doları cinsinden fiyatını gösteriyor.

Ulbricht’e göre Bitcoin için genel eğilim hala yukarı yönlü (ciddi bir fiyat düzeltmesine rağmen):

İlk döngü, aynı zamanda “ara” dalgalara sahip beş dalgaya bölünmüştür. Dördüncü dalga piyasasının sonu, Ocak 2015’te Bitcoin fiyatının 175 dolara düştüğü 2014-2015 ayı piyasasının dibidir. Ardından parabolik büyümesini Aralık 2017’de geri kazanılan mevcut maksimum değerine (ATH) yükseltmeye başladı.

Ulbricht ayrıca tüm zamanların en yüksek seviyesinin üçüncü dalganın sonunu, Ocak 2018’de başlayan bir diğer ayı piyasasının ise dördüncü dalganın sonu olabileceğini açıklıyor:

20.000 dolar zirvesi dalganın sonu ise (3), o zaman içinde bulunduğumuz (ya da yeni ortaya çıktığımız) düzeltme paterni dalgadır (4) ve dalganın (5) bizi yeni olana götürmesini bekleyebiliriz. Yeni tüm zamanların en yükseğine.

Ayrıca, 20.000 dolarlık zirvenin beşinci dalganın sonu olduğu alternatif bir senaryo var. Bu Bitcoin’in tüm hareketini en baştan düzeltebileceği anlamına geliyor. Bununla birlikte, eğer beşinci dalga hala devam ediyorsa, bir sonraki boğa koşusu Şubat 2021’e kadar sürebilir ve sonuçta Bitcoin’in fiyatını 2020’de olmasa bile 100.000 dolara kadar çıkarabilir.

“Onu Dışarı Çıkartın”

Kısa bir süre önce girişim kapitalisti Tim Draper, Ulbricht’in hapisten çıkartılması gerektiğini savundu ve onun için şöyle dedi:

Onu DIŞARI ÇIKARTIN. Bu adam gibi girişimcilere ihtiyacımız var.

Ayrıca Draper, Bitcoin fiyatının 2023 yılına kadar artan kullanımla birlikte 250.000 dolara yükseleceğini öngördü.

Karanlık web’te uyuşturucu gibi illegal birçok iş yapılmasına olanak tanıyan ve bu suçlamalardan hüküm giyen birinin sözlerine ne kadar güvenilir muamma, ancak 2011-2015 yılları arasında 18 milyon dolarlık bir Bitcoin kazandığı iddia ediliyordu. Bu kadar analizlerle ve Bitcoin fiyatıyla yakından ilgili olduğu göz önüne alınacak olursa herhalde tahmin edilenden daha çok Bitcoin’i var. Tim Draper’ın aksine muhtemelen kripto para topluluğu satış baskısına neden olabileceği için herhalde Ulbricht’in hapisten çıkmasını istemeyecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner