Yükleniyor...

BitPay & Adyen Entegrasyonu, Bitcoin’i Facebook’a Yakınlaştırıyor mu?

BitPay'in Bitcoin ödemesi almak için geliştirdiği çözümler, en son Adyen ödeme platformu tarafından entegre edildi.

adyen logo

BitPay’in Bitcoin ödemesi almak için geliştirdiği çözümler, en son Adyen ödeme platformu tarafından entegre edildi. Adyen, aralarında Facebook, Spotify, Airbnb, Evernote ve Vodafone gibi pek çok şirkete ödeme çözümleri sunan bir platform olması nedeniyle, Bitcoin entegrasyonu pek çok dedikodunun ortaya çıkmasına da sebep oldu.

Facebook’un daha önceden ChangeTip uygulamasına izin vermesi ve kullanıcıların birbirlerine Bitcoin bahşişleri yapmalarına olanak sağlamasının ardından, Adyen’in de hizmet verdiği bir şirket için Bitcoin entegrasyonu gerçekleştirmesi, Bitcoin kullanıcılarını heyecanlandırdı.

Adyen & BitPay ortaklığına dönecek olursak; Adyen, BitPay ile gerçekleştirdiği ortaklık sonucunda çevrimiçi oyun yayıncısı Jagex’in Bitcoin ile ödeme kabul etmesini sağlıyor. Jagex, RuneScape ve benzeri bir çok free-to-play MMORPG oyununun yayıncısı olarak tanınıyor. Kullanıcılara sunduğu geniş ödeme seçenekleri ile Jagex, oyuncuların rahatlıkla oyun içi ödeme yapmalarına yardımcı olurken, yeni teknolojilere erken adapte olarak da teknoloji severleri kendisine çekmekte.

Jagex’in ödeme servisleri direktörü David Parrott, Bitcoin’i ödeme seçeneği olarak eklemeleri ile ilgili şunları söylüyor:

Bitcoin’in avantajı, onun hâlâ ödemeleri ilgi çekici kılacak kadar yeni ve parlak olması. Halen daha Bitcoin’de yatırımı olan ve paralarını yeni ve cool yerlerde harcamak isteyen kişiler mevcut.

Jagex, freemium model ile kullanıcılarına oyun oynama imkanı tanıyan bir şirket olmasından dolayı, ödemelerde özellikle Bitcoin kullanıcılarına herhangi bir engel teşkil etmemek için Bitcoin entegrasyonunu gerçekleştirdiklerini belirtiyor.

Adyen’in satış ve pazarlamadan sorumlu direktörü Roelant Prins ise, “Bitcoin’e olan ilgi satıcılar arasında sürekli olarak artıyor. Satıcıların ihtiyaçlarına odaklanan bir şirket olarak, 250’yi aşkın ödeme seçeneğinin yanında, satıcıların Bitcoin ile güvenli bir şekilde ödeme kabul etmelerine imkan vermek bizi heyecanlandırıyor.” şeklinde açıklamada bulunuyor.

Kaynak,
https://www.adyen.com/home/about-adyen/press-releases/bitcoin-payments-for-jagex.html

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner