Yükleniyor...

BitLicense’ın Revize Edilmiş Versiyonu Yayınlandı

NYDFS (The New York State Department of Financial Services) nihayet BitLicense düzenlemelerinin revize edilmiş versiyonunu kamuoyuna sundu.

bitcoin nydfs bitlicense1

NYDFS (The New York State Department of Financial Services) nihayet BitLicense düzenlemelerinin revize edilmiş versiyonunu kamuoyuna sundu.

Ben Lawsky tarafından yapılan açıklamada, revize edilmiş olan BitLicense teklifindeki büyük değişiklikler ise burada açıklanmış.

NYDFS’nin daha önceden hazırladığı BitLicense düzenlemeleri ile ilgili en son yayın, uzun geçen 90 günlük fikir belirtme sürecinden sonra nihayet revize edilmiş versiyonu ile yayınlandı. Gelecek hafta değiştirilmiş versiyonu resmî olarak yayınlanacak olan BitLicense teklifindeki öne çarpan noktalar arasında şunlar yer alıyor:

  • İşletmelerin periyodik olarak yazılımlarını güvenlik için teste tabî tutmaları,
  • Belirli miktarı açan işlemler için; işlem ile ilgili tüm bilgilerin raporlanması,
  • Şirketlerin periyodik olarak denetiminin yapılması,
  • Kullanıcı fonlarının korunması için prosedür uygulanması,
  • Yapılan işlemler için kullanıcıların kayıtlarının tutulması.

BitLicense düzenlemeleri ile ilgili haberleri, durum güncellendikçe sizlerle paylaşıyor olacağız. İleriki günlerde BitLicense’ın Bitcoin ekosistemini nasıl etkileyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner