Yükleniyor...

Bitrue 23 Milyon Dolarlık Saldırıya Uğradı

Bitrue, borsadaki tüm fonların yüzde 5’ini oluşturan sıcak cüzdanının saldırıya uğradını duyurdu.

hacker

Bitrue, borsadaki tüm fonların yüzde 5’ini oluşturan sıcak cüzdanının saldırıya uğradını duyurdu. 

Bitrue yöneticileri, hack saldırısından etkilenen tüm tanımlanmış kullanıcıların fonlarını tamamen tazmin etme sözü verdi. Borsa, hacker’ların gerçekleştirdiği sıcak cüzdan saldırısı sonrası 23 milyon dolarlık bir kayıp olduğunun altınız çizdi. Saldırıyı 14 Nisan’da duyuran Bitrue, sıcak cüzdanının kısa süreli istismarı nedeniyle tüm para çekme işlemlerini geçici olarak askıya almak zorunda kaldığını söyledi. 

Hacker’lar DeFi Protokollerine Yönlendi

Firma, ek güvenlik kontrolleri yapıldıktan sonra 18 Nisan 2023 tarihinde para çekme işlemlerini yeniden açmayı planlıyor. Bitrue, konuyu hızlı bir şekilde ele alabildiğini ve bunun da platformun fonlarının daha fazla boşalmasını önelemesine olanak sağladığını vurguladı. 

Konu ile ilgili açıklama yapan firma şu ifadelere yer verdi: “Cüzdanlarımızın geri kalanı güvende fakat tehlike henüz atlatılmadı. Kapsamlı bir güvenlik incelemesi yürütüyoruz ve ilerleme kaydettikçe sizi bilgilendireceğiz.” 

Bitrue yöneticileri, saldırıya uğrayan cüzdanda Ethereum, Shiba Inu, Gala, Quant, Holo ve Polygon gibi kripto varlıkların yer aldığını duyurdu. Chainalysis’in verilerine göre 2022’nin ilk üç ayında, kripto borsası saldırıları çalınan tüm kriptoların yalnızca yüzde 3’ünü oluştururken, yüzde 97’si DeFi protokollerinden oluştu. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner