Yükleniyor...

Bugünün En Çok Yükselen Altcoin’leri – 14 Nisan 2023

Bitcoin'in (BTC) 30 bin doların üzerinde fiyatlaması doğrultusunda altcoin'lerde sert yükselişler gözlemlendi, günün en çok değer kazanan altcoin'lerini derledik.

bitcoin btc fiyat analizi onemli seviyeler neler 27 haziran 2022

Bitcoin’in (BTC) 30 bin doların üzerinde fiyatlaması doğrultusunda altcoin’lerde sert yükselişler gözlemlendi, günün en çok değer kazanan altcoin’lerini derledik.

BTC fiyatının 30.000 dolar seviyelerinin üzerinde tutunup, güçlü bir duruş sergilemesinden sonra altcoin’lere de cesaret geldi. Ethereum’un Shapella güncellemesinden sonra atağa kalkan altcoin’lerin hangileri kripto sahnesinde daha çok parladı?

1- Arbitrum (ARB)

ARB, temel olarak Ethereum’un ikinci katman ölçekleme çözümü olarak belirtilmiştir. Arbitrum, Ethereum’un güvenliğinden ve uyumluluğundan yararlandığını belirten bir ekosistem olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Arbitrum ağı, Ethereum’a göre daha yüksek verimli ve daha düşük ücretli bir şekilde çalıştığını belirtiyor. ARB, yüzde 18,77’lik bir artışa imza atarak, günün en çok yükselen coin’i oldu.

Ekran Resmi 2023 04 14 15.14.13

2- Rocket Pool (RLP)

RPL, Ethereum blokzinciri üzerindeki bir likit staking protokol görevi gören Rocket Pool’un ERC-20 token’ıdır. RPL token’ları PDAO yönetiminde işlev görür ve düğüm operatörleri tarafından stake edilir. RPL, yüzde 15,92’lik bir artış ile günün en çok yükselen 2. coin’i oldu.

Ekran Resmi 2023 04 14 15.14.19 1

3- OKB (OKB)

OK Blockchain Foundation ve Malta menşeli kripto para borsası OKEX tarafından oluşturulan kripto borsası, alanındaki en büyük borsalardan biri konumunda. Güncel olarak likidite bakımından üçüncü, işlemi hacminde dördüncü sırada yer almaktadır. Pek çok işlem çiftine destek veren OKB, yüzde 11,18’lik bir yükseliş göstererek, günün en çok yükselen 3.coin’i oldu.

Ekran Resmi 2023 04 14 15.14.23 1

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner