Yükleniyor...

Shapella Güncellemesi Ethereum’u (ETH) Nasıl Etkiledi?

Haftalardır beklenen Shapella güncellemesi, gece saatlerinde başarılı bir şekilde gerçekleşti, güncelleme Ethereum'u nasıl etkiledi?

eth

Haftalardır beklenen Shapella güncellemesi, gece saatlerinde başarılı bir şekilde gerçekleşti, güncelleme Ethereum’u nasıl etkiledi?

Ethereum, gerçekleştirmiş olduğu Shapella güncellemesi ile, bu senenin zorlu adımlarından birini aştı. Epoch 194.048’de gerçekleşen güncelleme, başarılı bir şekilde tamamlandı. Güncelleme, Shanghai ismini ağın yürütme katmanından alırken, Capella ismini de fikir birliğinden aldı. Son haftalarda büyük ilgiyle beklenen güncelleme, Ethereum’daki (ETH) dalgalı fiyat hareketlerini de arkasından getirdi. Yükseltme saatine yaklaşıldıkça volatilliği artan ETH, nasıl bir fiyatlama sergiledi?

Ethereum’un (ETH) Fiyat Hareketleri

Shapella güncellemesine yaklaşıldıkça, kripto piyasasından artan ticaret hacmi, ETH fiyatlamasında bariz bir şekilde görüldü. İlk olarak haftalık açılış fiyatını test eden altcoin’lerin lideri, yükseliş bayrağını ele alarak 1932 dolar seviyelerine kadar geldi. O seviyede artan volatillik ve satış baskısı, ETH fiyatında yüzde 1,87’lik bir düşüşü getirdi. Bu fiyatlamadan sonra alıcıların daha etkin olduğu görüldü.

Ekran Resmi 2023 04 13 09.14.29

Güncel olarak günlük açılış fiyatının üstünde hareket eden ETH, büyük yükselişler gösterebilmesi için 1940 dolar net bir şekilde aşması takip edilebilir. Başlayabilecek düşüş trendinde ise, 1880 – 1849 ve 18290 dolar seviyelerinin destek olarak çalışması izlenebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner