Yükleniyor...

Ethereum’un Shapella Yükseltmesi Gerçekleşti

Ethereum'un merakla beklenen Shapella yükseltmesi sorunsuz bir şekilde gerçekleşti.

ethereum shapella

Ethereum’un merakla beklenen Shapella yükseltmesi sorunsuz bir şekilde gerçekleşti.

Ethereum ağında bu yıl gerçekleşecek olan en önemli yükseltme Shapella sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. Shapella TSİ 1.27’de gerçekleşti.

Ethereum Shapella Yükseltmesi Tamamlandı

Ethereum‘un bu yıl içerisinde aşacağı en zorlu tümsek olan Shapella aşıldı. Yükseltme, Etherum ağında epoch 194.048’de yayınlandı.

3d render cryptocurrency ethereum eth coins with technology network neon laser light cryptocurrency digital currency concept new virtual money exchange blockchain

Geçtiğimiz yılın eylülünde enerji tasarrufu sağlama ve başka ana sebeplerle Proof of Work’ten Proof of Stake’e geçen Ethereum ağı, bazı özelliklerini geride bıraktı. Bu özelliklerinden biri de Ethereum stake’lemekti. Bu yükseltmeyle birlikte stake edilen token’ların geri çekilebilme özelliği yeniden kullanılabilir hale gelecek.

Shapella, ismini Shanghai ve Capella isimlerinin birleşimlerinden alıyor. Shanghai, ağın yürütme katmanını temsil eden bir yükseltmeyken, Capella bölümü de fikir birliği katmanını temsil eder. Tüm bunların birleşimi, kısaca Shapella olarak ifade ediliyor. 

Bu yükseltme özelinde fiyatta nasıl bir yönelim olacağı ise merak konusuydu. Bununla ilgili olarak bazı büyük firmalar da fikir ayrılıklarına düştü. Dün güncelleme öncesinde de Ethereum tarafında bir düşüş yaşandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner