Yükleniyor...

İstanbul Başakşehir (IBFK) Fan Token Nedir?

IBFK Fan Token, İstanbul Başakşehir futbol takımının resmi taraftar token'ıdır.

IBFK fan token

IBFK Fan Token, İstanbul Başakşehir futbol takımının resmi taraftar token’ıdır. Bu token’a sahip olan taraftarlar, takım hakkında alınacak kararlarda kısmen de olsa söz hakkına sahiplerdir ve birçok ayrıcalığı da elde ederler.

IBFK Fan Token Nedir?

İstanbul Başakşehir Fan Token, kısaltılmış ismiyle IBFK, Başakşehir futbol takımının hizmet token’ıdır ve taraftarlara birtakım ayrıcalıklar sunmak üzere piyasaya sürülmüştür. İstanbul Başakşehir Fan Token sahipleri kulübün kararlarında oy kullanma hakkı, sürpriz hediyeler kazanma, yarışmalara katılma, taraftar sohbet odasına katılma ve VIP ayrıcalıklardan yararlanma gibi pek çok ayrıcalığı elde ederler.

İstanbul Başakşehir Futbol Takımı, İstanbul’da yer alan ve Süper Lig’de mücadele eden bir futbol kulübüdür. 1990 yılında kurulan kulüp, 2014 yılında “Medipol Başakşehir” ismiyle profesyonel liglerde yer almaya başlamıştır. 2019-2020 sezonunda ise, lig tarihindeki ilk şampiyonluğunu kazanmıştır.

Kulüp, Başakşehir ilçesi sınırları içinde yer alan Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda maçlarını oynamaktadır. Kulübün renkleri turuncu ve laciverttir. Başakşehir, son yıllarda Türkiye’nin en başarılı takımları arasında yer almaktadır ve Türkiye Kupası’nda da final oynamıştır. Kulübün başkanı Göksel Gümüşdağ’dır ve teknik direktörlüğünü ise Emre Belözoğlu yapmaktadır.

IBFK fan token 1

İstanbul Başakşehir Fan Token Nasıl Satın Alınır?

Başakşehir Fan Token satın almak için öncelikle bu kripto para biriminin listelendiği borsaları bilmek gerekir. Ardından bu borsalardan birinde hesap oluşturup giriş yaptıktan sonra, cüzdana yüklenen bakiye ile alım gerçekleştirilir. Bakiye yükleme işlemi kredi veya banka kartı ile yapılabildiği gibi, banka havalesi ile de tamamlanabilir.

IBFK token’ın yer aldığı kripto para borsaları ise şu şekildedir:

  • Chiliz
  • MEXC

Chiliz borsası üzerinden IBFK satın almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Tarayıcınızdan Chiliz web adresine gidin ve kayıt olun.
  • Dilerseniz web sitesi yerine mobil uygulama marketlerinden de Chiliz uygulamasını indirebilirsiniz.
  • Kayıt olduktan sonra gerekli doğrulama işlemlerini gerçekleştirin.
  • Bütçeniz dahilinde para yükleyin.
  • Trade yazan sekmeye geçin, IBFK token’ı seçin.
  • Satın almak istediğiniz fan token miktarını yazın ve al’a tıklayın.
  • Token’larınızı isterseniz cüzdanda muhafaza edebilir isterseniz de ayrıca alım satım işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
istanbul basaksehir fan token

IBFK Token Arzı Ne Kadar?

IBFK Fan Token arzı 940 bin adettir, piyasa değeri ise 766 bin dolardır. IBFK bugüne dek en yüksek fiyatını yani ATH seviyesini 23 Mart 2021 tarihinde 7,22 dolar olarak görmüştür. IBFK en düşük fiyatını yani ATL seviyesini ise 12 Mayıs 2022’de 0,46 dolar olarak kaydetmiştir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner