Yükleniyor...

Flamengo (MENGO) Fan Token Nedir?

MENGO Fan Token, Brezilya futbol kulübü Flamengo'nun hizmet token'ıdır.

mengo fan token

MENGO Fan Token, Brezilya futbol kulübü Flamengo’nun hizmet token’ıdır. Bu token’a sahip kişilerin, Flamengo futbol kulübü ile ilgili kararlarda söz hakkı vardır.

Flamengo Fan Token Nedir, Ne İşe Yarar?

MENGO kısaltılmış ismiyle bilinen Flamengo Fan Token, Brezilyalı futbol takımı Flamengo’nun resmi hizmet token’ıdır. Chiliz, Brezilya futbol kulübü Flamengo ile fan tokenleri çıkartmayı kabul ettiğini duyurmuştur. MENGO sahipleri, kulüple ilgili kararlarda oy kullanma, sürpriz hediyeler kazanma, özel sohbet odalarına katılma ya da taraftar etkinliklerine katılma hakkı gibi birçok VIP avantajlarına sahiplerdir. Ayrıca Flamengo Taraftar Tokeni kulüp için ciddi bir gelir oluşturmayı amaçlamaktadır.

Token, 19 Ekim 2021’de Türkiye saati ile 16:00’da satışa çıkmıştır. Her kişi ilk turda en fazla 100 ürün satın alabilecek şekilde piyasaya sürülmüştür. Toplam 1,5 milyon MENGO taraftar token’ı 2 dolara hızlı bir şekilde satılmıştır.

MENGO token’larına sahip olan kullanıcılar, Flamengo ile ilişkili belirli ayrıcalıklara sahip olmaktadırlar. Kulüp kararlarında oy kullanma, sürpriz hediyeler kazanma, futbolcularla tanışma ya da takım antrenmanlarına VIP olarak katılma gibi birçok imkan sunulmaktadır. Ek olarak MENGO token sahipleri takımlarına yatırım da yapmaktadırlar. Flamengo takımının sportif başarıları neticesinde MENGO’nun da değer kazanacağı ön görülmektedir. Brezilya liginin önde gelen takımlarından biri olan Flamengo’nun başarıları ya da başarısızlığı tokenin değerini etkilemektedir.

mengo fan token

MENGO Fan Token Nasıl Alınır?

Flamengo fan token almak için öncelikle bu token’ın listelendiği borsaları bilmeniz gerekir. Ardından işlem yapmak istediğiniz borsayı seçip hesap oluşturmalısınız. MENGO alımı için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Borsaya kaydolduktan sonra hesabınızı doğrulamanız gerekir.
 • Borsa hesabındaki cüzdana kredi veya banka kartıyla para transferi gerçekleştirmelisiniz.
 • Daha sonra, MENGO almak için alım emri verebilirsiniz.
 • Alım emrinde, ne kadar MENGO token almak istediğinizi ve hangi fiyat aralığında almak istediğinizi belirtmeniz gerekir.
 • Alım işlemi gerçekleştiğinde, kripto varlıklar hesabınıza yatırılır.

Flamengo Hangi Borsalarda Var?

Flamengo fan token’ın listelendiği ve dolayısıyla al-sat yapabileceğiniz bazı popüler kripto borsaları şu şekildedir:

 • Gate.io
 • OKX
 • Bitget
 • MEXC
 • Chiliz
 • DigiFinex
 • BitUBU

Flamengo Arzı Ne Kadar?

MENGO token arzı 4,6 milyon adettir, piyasa değeri ise 2.1 milyon dolardır.

MENGO ATH’si Kaç?

Flamengo fan token en yüksek ATH fiyatı 10 Kasım 2021 tarihinde 3,94 dolar olarak kaydedilmiştir.

İster coin olsun ister token, kripto varlıkların piyasa değerinin belirlenmesi, genellikle o para biriminin piyasada işlem gördüğü borsalar aracılığıyla gerçekleşir. Bir kripto para biriminin fiyatı, o para biriminin piyasada talep gördüğü ve satılmaya çalışıldığı zaman belirlenir. Bu nedenle, bir coin’in piyasa değeri zaman içinde değişebilir ve genellikle piyasaların güncel durumuna göre paralel olarak etkilenir. All Time High kendi başına bir ticaret stratejisi geliştirmek için kullanılmamalıdır. Ancak dikkate alınması gereken araçlardan biridir.

MENGO ATL’si Kaç?

MENGO en düşük ATL fiyatı 12 Mayıs 2022’de 0,20 dolar olarak görülmüştür. Bir coin’in ya da token’ın fiyatı zaman içinde dalgalanabilir ve bu para biriminin fiyatı en düşük seviyesi olarak adlandırılan bir seviyeye düşebilir. Bu en düşük seviyeye All-Time Low (ATL) denir. ATL’ye bakılarak bir coin’in potansiyeli ve alım fırsatı hakkında fikir sahibi olunabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner