Yükleniyor...

Binance, Dolandırıcılık ve Sahtekarlığa İzin Vermiyor!

Binance, kripto dünyası üzerinde yapılan spekülatif açıklamaları vekripto hakkında yanlış bilinen gerçekleri açıklamayı sürdürüyor.

binance

Binance, kripto dünyası üzerinde yapılan spekülatif açıklamaları vekripto hakkında yanlış bilinen gerçekleri açıklamayı sürdürüyor.

Sonolarak Binance Uyum Ekibi’nin deneyimli üyelerine göre, kripto, yasadışı faaliyetlere şeffaflığı ve güvenliğiyle geçit vermiyor. Üstelik kriptoüzerinden dolandırıcılık veya sahtekarlık yapmak isteyen kişilerintespiti, diğer finansal modellerde olamayacak kadar çok hızlı ve kolaybir şekilde gerçekleşiyor.

Kripto Üzerinden Sahtekarlık Yapmak İsteyenlerin Tespiti Çok Hızlı ve Kolay

Dünyanın lider blokzincir ekosistemi ve kripto para altyapı sağlayıcısı Binance, biryandan giderek olgunlaşan kripto sektörüne yenilikler katmaya devam ederkendiğer taraftan da yanlış yargı ve düşüncelere karşı doğruları anlatmaya devamediyor. Bu kapsamda kripto dünyasını daha güvenli bir hale getirmek için birçokülkedeki emniyet teşkilatlarıyla omuz omuza çalışan Binance uyum ekibi üyeleri,dünyanın farklı bölgelerinde görev alarak kazandıkları eşsiiz deneyimleripaylaştılar.

Kripto üzerinden yapılan tüm işlemler kalıcı

6 bölümlük video serisi olarak hazırlanan çalışmada yer alan Binance Küreselİstihbarat ve Soruşturma Müdürü Matt Price’ın açıklamalarına göre; kriptohakkındaki en büyük efsanelerden biri kriptonun anonim olması ve yasa dışıfaaliyetlere geçit vermesi. Ancak gerçek ise bunun tam tersini oluşturuyor. Bukapsamda kripto üzerinde yapılan tüm işlemler herkese açık ve kalıcı bir şekildekaydediliyor. Bu da soruşturma yapanlar için büyük kolaylık sağlıyor. Gelenekselfinansal sektördeki soruşturmaların aksine; kriptonun şeffaf olması kötü niyetlikişilerin tespit edilmesini kolaylaştırıyor

Kripto şeffaflık sunuyor

Binance Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölge Müdürü Richard Teng,özellikle geleneksel medyada kimi zaman kriptonun yasa dışı fonlardan ibaretolduğu bir alan olarak, abartılacak biçimde olumsuz haberlerin çıktığının altınıçiziyor. Ancak kripto dünyasında kara para aklamak o kadar da kolay olmuyor. Bukapsamda itibari para alanında yaklaşık 800 milyar USD ila 2 trilyon USD arasındapara aklanırken, kriptoda ise itibari para alanındakinin yalnızca %0,03’ü kadardüşük bir tutarın söz konusu olduğu görülüyor. Teng bu oranın, itibari parayanında oldukça “mikroskobik” kaldığını belirtiyor. Binance Mali Suçlar UyumMüdürü Tigran Gambaryan da kriptonun kara para aklamanın en kötü yoluolduğunu belirtiyor.  Çünkü kripto para, işlemlerde eş benzeri görülmemiş birşeffaflık sunuyor ve emniyet güçlerinin işlerini daha verimli bir şekilde yapmasınaolanak tanıyor. 

Suç oranı en düşük finans argümanı: Kripto

Binance Uyum Yetkilisi Steve Christie, kriptonun suçlular tarafından kullanıldığıve içsel değere sahip olmadığına yönelik yanlış kanıyı çürütüyor. Christie’ye görekripto kapsamında olabilecek suç unsurları fazlasıyla abartılarak yansıtılıyor.Üstelik suç faaliyetleri, çok büyük bir oranda gerçek kullanım alanlarına yapılanyatırımlara yönelik oluyor. Küresel ekonomiyi değiştirecek ölçüde büyük gerçekyatırımların olduğu düşünülürse, bu yöndeki suçların da geleneksel finansalyöntemler üzerinden gerçekleştiği kolaylıkla ortaya çıkıyor.

Binance Hakkında

Binance, hacim açısından dünyanın en büyük dijital varlık borsasını da içerenfinansal ürün yelpazesi ile dünyanın lider blockchain ekosistemi ve kripto paraaltyapısı sağlayıcısıdır. Binance platformu kendini paranın özgürlüğünü artırmayaadamıştır ve alım-satım ve finans, eğitim, veri ve araştırma, sosyal fayda, yatırımve kuluçka, merkeziyetsizlik ve altyapı çözümleri ve daha fazlasını da içeren eşsizbir kripto ürün ve teklifleri yelpazesine sahiptir. Daha fazla bilgi için

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner