Bitstamp, ABD'de Ethereum stake hizmetini durduruyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Bitstamp, ABD’de Ethereum stake hizmetini durduruyor

Kripto para borsası Bitstamp, ABD'de Ethereum staking hizmetini durduruyor.

bitstamp

Kripto para borsası Bitstamp, ABD’de Ethereum staking hizmetini durduruyor.

Kripto borsası Bitstamp, önümüzdeki aydan itibaren ABD’deki staking hizmetlerini sonlandırma kararı aldığını duyurdu. Bitstamp, ABD’deki müşteriler için Ethereum staking programını sonlandırarak, ABD düzenleyici otoritelerinin staking hizmetlerini yatırım sözleşmeleri kapsamında değerlendirmesi ve menkul kıymet olarak kaydedilmesi gerektiği yönündeki yaklaşımını dikkate aldı.

Bitstamp, ABD’de Ethereum stake hizmetini durdurduğunu duyurdu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitstamp ABD CEO’su ve küresel baş ticari sorumlusu Bobby Zagotta, yaptığı açıklamada, “25 Eylül 2023’ten itibaren Bitstamp artık ABD’de staking hizmetleri sunmayacak” dedi. Bu kararın ardından ABD kullanıcıları artık staking ödülleri alamayacaklar. Ancak Bitstamp’ın diğer hizmetleri bu durumdan etkilenmeyecek.

Bu karar, ABD’deki düzenleyici ortamın zorluğu ve staking hizmetlerinin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yatırım sözleşmeleri kapsamında değerlendirilmesi nedeniyle alındı. Bu tür staking hizmetlerinin menkul kıymet olarak kabul edilmesi, borsaların daha fazla düzenleyici yükümlülük altına girmelerine neden olabilir.

Ethereum zorluk bombasi

Bitstamp‘ın staking programı, sadece Ethereum (ETH) için ABD kullanıcılarına yüzde15 komisyonla sunuluyordu. Ancak şimdi bu hizmet sona erecek ve kullanıcılar artık staking ödülleri alamayacaklar. Ödüller, ana parayla birlikte kullanıcıların ana Bitstamp hesap bakiyelerine aktarılacak.

Bitstamp’ın bu adımı, SEC tarafından yakın zamanda kayıt dışı menkul kıymetler olarak nitelendirilen bazı tokenlerin ABD ticaretini durdurmasının bir parçası olarak değerlendirilebilir. Düzenleyiciler, kripto piyasasında daha fazla düzenlemeyi ve denetimi artırma eğiliminde oldukça görünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x