Yükleniyor...

BitStamp Ne Zaman Açılacak?

GÜNCELLEME:

bitstamp hacked

GÜNCELLEME: Bitstamp’te yapılan açıklamaya göre, bugün (9 Ocak 2015) saat 23:00’da Bitstamp kullanıma açılacak ve alım-satım yapılabilecek.

Bitstamp, bu süreçte şirkete olan sadakatini gösteren kullanıcılara teşekkür olarak 17 Ocak 2015 tarihine kadar işlemlerdeki komisyon oranını %0’a indirmiş bulunuyor.

bitstamp-trading

 

5 Ocak 2015 tarihinde, BitStamp’in “hot wallet” larında karşılaşılan bir sorun nedeniyle hizmetlerini geçici olarak durdurması ve sonraki tarihlerde gelen açıklamalar sonucunda, 19.000 BTC’nin çalındığı ile ilgili haberler Bitcoin ekosistemine bomba gibi düşmüştü.

Kullanıcılarına e-posta yoluyla haber veren ve bir süreliğine işlemleri durdurduğunu açıklayan BitStamp yetkilileri, olayın gerçekleştiği tarihten bu yana Twitter üzerinden kullanıcılarını bilgilendirmeye devam ediyor. Fakat BitStamp’in hizmetlerinin ne zaman başlayacağı ise merak konusu. Aşağıda BitStamp’in kullanıcı hesaplarına Bitcoin gönderilmemesi ile ilgili yaptığı çok önemli duyuruyu görebilirsiniz.

bitstamp-hack

 

Mt.Gox’un yarattığı büyük facianın ardından, BitStamp’in 5.3 milyon dolara yakın değerdeki Bitcoin’i çaldırmasından sonra, Bitcoin kullanıcılarının borsalardaki cüzdanlarına olan güvenleri de sarsılıyor. Yine belirtmeliyiz ki, kullanıcıların Bitcoinlerini borsaların cüzdanlarında tutması işlem yapmak için gerekli süreyi minimuma düşürse de, bu tür güvenlik sorunlarına neden olabilmekte.

BitStamp’in son olarak Twitter üzerinden yaptığı açıklamada sitenin açılması ile ilgili kesin bir tarih belirtilmezken, Reuters’ta çıkan habere göre bugün ilerleyen saatlerde (Cuma – 09.01.2015) site tekrar kullanıma açılacak. Reuters’ın haberinde, BitStamp kurucularından Damijan Merlak’in, “Alım-satım işlemleri gün içerisinde kullanıma açılacak.” şeklinde açıklaması bulunuyor.

Bitstamp hakkındaki gelişmelerden sizleri sürekli haberdar etmeye devam edeceğiz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner