Yükleniyor...

CEX.IO Geçici Olarak Bulut Madencilik Hizmetini Durdurdu

GÜNCELLEME:

cex.io

GÜNCELLEME: CEX.IO’dan Jeffrey Smith, Bitcoin madenciliğinin kullanıcılar için tekrar kâr sağlaması için Bitcoin fiyatının en az $320 seviyesinde olması gerektiğini açıkladı.

Aynı zamanda CEX.IO Twitter sayfasında, kullanıcıların sahip olduğu GHS’lerin kontrolünü sağlaması için kullanıcılara özel yetki verdiğini açıkladı.

Bulut tabanlı Bitcoin madenciliği dendiğinde akla gelen ilk isimlerden olan CEX.IO, bugün (12 Ocak 2015) tarihinde blog sayfasında yaptığı açıklamaya göre, geçici olarak bulut madencilik hizmetini askıya aldı.

Bitcoin fiyatının uzun süredir düşük seviyede seyretmesi (Bitstamp 268 dolar, BTCTürk 638 TL) ile birlikte, bir çok madenci cihazlarını kapalı tutmaya başlamıştı. Zorluk seviyesinin de artış göstermesi ile birlikte Bitcoin madenciliğinin kârlılık oranı çok düşük seviyelere kadar geriledi.

Kullanıcılarına madencilik donanımı kiralayarak bulut üzerinden Bitcoin madenciliği yapmalarına imkan sağlayan CEX.IO, yaptığı açıklamada şunları belirtiyor:

“Kullanıcılarımızın çıkarları, son zamanlarda Bitcoin fiyatındaki düşüş ve zorluk seviyesindeki artışı dikkate alarak,  CEX.IO bulut madencilik hizmetlerini bir sonraki zorluk seviyesine kadar geçici bir süreliğine askıya almıştır.”

Belirtmek gerekir ki; CEX.IO üzerinde GHS bulunduran kullanıcıların bakiyeleri aynı değeri koruyacak şekilde bekletilmekte ve kullanıcılara bu bakiye yansıtılmakta. Ek olarak kullanıcılar kendi tercihlerine göre manuel olarak sahip oldukları GHS ile madenciliğe devam edebilirler.

Konu ile ilgili CEX.IO CIO’su Jeffrey Smith ise bulut madencilik hizmetinin askıya alınması ile ilgili şunları belirtiyor:

“CEX.IO bulut madencilik hizmetinin askıya alınması, bulut madencilik maliyetlerinin madencilikten elde edilen kârı aşmasının bir sonucudur. Şu anda tüm bulut madencilik ve bakım maliyetleri donanım sağlayıcılara yönlendirilmiş durumda. Bundan dolayı, avantajlı koşullar sağlayabilecek donanım sağlayıcılar ile müzakere etmeye hazırız. Madencilik donanımlarımızı güçlendirmek veya enerji sağlayıcılarımız ile daha avantajlı anlaşmalar yapma fırsatımız olduğunda, bulut madencilik işlemleri otomatik olarak devam edecektir.”

CEX.IO, kullanıcıların kriptopara alım-satım hizmetlerine ise devam edebileceğini açıklıyor.

 

Referans,

https://blog.cex.io/cryptonews/cex-io-temporarily-suspends-cloud-mining-services/

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner