Yükleniyor...

Bitcoin, 2015’in İlk Haftasında 300 Doların Altında

2015'in ilk günlerine 315 dolar seviyesinde giren Bitcoin, 3 Ocak 2015 tarihinde başlayan düşüş trendi ile birlikte ilk haftada 300 doların altını gördü ve BTC-e Bitcoin borsasında 260 dolara kadar geriledi.

bitcoin price

2015’in ilk günlerine 315 dolar seviyesinde giren Bitcoin, 3 Ocak 2015 tarihinde başlayan düşüş trendi ile birlikte ilk haftada 300 doların altını gördü ve BTC-e Bitcoin borsasında 260 dolara kadar geriledi.

2014 yılının sonlarına doğru beklenen ve kısmen gerçekleşen küçük çaplı yükseliş, yatırımcıları tam olarak tatmin etmese de; 2015 yılında Bitcoin’den çok şey bekleniyordu. Bu beklentilerin sebebinde ise, Bitcoin’in piyasada kabulünün artması ve pek çok büyük firmanın da Bitcoin ile tanışması büyük rol oynuyordu. Son olarak Microsoft’un Bitcoin kabul etmeye başlaması buna bir örnek olarak gösterilebilir.

Türkiye’de ise Bitcoin fiyatındaki düşüş BTCTürk borsasında da ciddi şekilde hissedilirken, Bitcoin fiyatında en düşük 600 TL seviyesi test edildi. Hafta içerisindeki fiyat grafiği için aşağıdaki BTCTürk fiyat grafiğine göz atabilirsiniz.

btcturk-7-1-15

 

2014’ün sonunda yapılan pek çok analizde, Bitcoin’in sene içerisinde çoğu kişi tarafından “kötü bir yatırım aracı” olarak tanımlanmasının ardında, fiyattaki düşüşlerin yatırımcılara getirdiği kayıplar yer alıyor diyebiliriz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner