Yükleniyor...

Bittrex, SEC’in Kıskacına Girdi

ABD'deki operasyonlarını sonlandırmaya odaklanan Bittrex, SEC'in olası eylem planlamasına dahil edildi.

SEC

ABD’deki operasyonlarını sonlandırmaya odaklanan Bittrex, SEC’in olası eylem planlamasına dahil edildi.

The Wall Street Journal’ın haberine göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) icra dairesi, kurumun yatırımcı korumasıyla ilgili ihlal iddiaları nedeniyle Bittrex’e eylem yapılmasını tavsiye etti. ABD’deki operasyonlarını sonlandırmaya odaklanan Bittrex, SEC’in olası baskılarına karşı hazırlık yapıyor.

ABD’den Çekilmeyi Düşünen Bittrex, SEC’in Radarında

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bittrex genel danışmanı David Maria, SEC’in yürütme biriminin kendilerini bilgilendirdiğini aktardı. Maria, Bittrex’in ABD’deki operasyonlarını tasfiye etme ve sonlandırma sürecinde olduğunun altını çizdi.

Wells bildirimi olarak bilinen olası bir yaptırım eylemi bildiriminde SEC, Bittrex’in düzenleyiciye kaydolmadan borsa, komisyoncu ve takas platformu olarak hizmet verdiğini ifade etti. SEC, bu eylemleriyle borsanın yasaları ihlal ettiğini iddia etti.

Ayrıca Bittrex baş hukuk müşaviri ve genel danışmanı Maria, şirketin geçtiğimiz yıl SEC ile görüşmeler halinde olduğunu aktardı. Maria, borsanın SEC’in kurallarına uyum sağlamamasının, ajansın en başta kripto için net düzenlemeler sağlamadığından kaynaklandığını söyledi. Konu özelinde konuşan Maria, şunları belirtti;

“Buradaki düzenleyici netliğin olmaması, önemli maliyetlere yol açıyor ve neyin sunulup neyin sunulamayacağı konusunda kesinlik yok.”

Maria, Bittrex’in ABD’deki operasyonlarını sonlandırdığı için SEC’in hamlelerinin farkında olmadığını söyledi. Avukat, ajansın olası bir hamlesinde uzlaşmacı olmaması halinde, Bittrex’in karşı dava açacağını belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x