Yükleniyor...

Bitupcard, Marketlerden Bitcoin Alımını Mümkün Kılıyor

Berlin menşeili MK Payment, Bitcoin hediye çekleri ile hizmet veren Bit4coin ile gerçekleştirdiği ortaklık sonucu piyasaya sunduğu Bitupcard ile, Türkiye'deki marketlerde ve internet kafelerde Bitcoin satın alınmasını mümkün kılacak.

bitupcard 620x350 2

Berlin menşeili MK Payment, Bitcoin hediye çekleri ile hizmet veren Bit4coin ile gerçekleştirdiği ortaklık sonucu piyasaya sunduğu Bitupcard ile, Türkiye’deki marketlerde ve internet kafelerde Bitcoin satın alınmasını mümkün kılacak. Bitupcard şu anda online olarak satın alınabildiği gibi, satış noktalarından da satın alınabiliyor.

5 Aralık 2014 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayan Bitupcard, gelecek günlerde Türkiye’deki 5.000’e yakın satış noktasında kullanılabilir olacak.

Daha önce MangırKart ile tanıdığımız MK Payment, oyun sağlayıcıları ile yaptığı çalışmalar sonucunda çok hızlı bir yükseliş kaydetmişti. Şimdi ise Bitupcard ile Türkiye’deki Bitcoin alımını kolaylaştıran MK Payment, Türkiye’deki çalışmalarının onlara ürünle ilgili iyi bir öngörü kazandıracağını belirtiyor.

Bitcoin’in yaygın olmamasındaki en büyük etken olan “Bitcoin satın alma” sorununa Bitupcard ile çözüm getirmek için kolları sıvayan Bit4coin ve MK Payment, özellikle internet kafelerde kendisine meraklı bir kullanıcı kitlesi oluşturabilecek gibi gözüküyor.

Bitupcard Nasıl Çalışıyor?

Yakınınızda bulunan satış noktalarından satın aldığınız Bitupcard çeklerindeki kodu, Bitupcard.com’da girerek cüzdanınıza yükleyebiliyorsunuz. Henüz Bitcoin cüzdanı edinmemiş kullanıcılara cüzdan oluşturmaları için de Blockchain.info’ya yönlendiren Bitupcard, kodu girdikten sonra sizden %6’lık bir işlem ücreti alıyor.

50, 100, 250 ve 500 TL’lik kart seçenekleri sunan Bitupcard, Bitcoin satın almak için kişilere kullanım kolaylığı sunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner