Yükleniyor...

“Black Swan” Yazarı Bitcoin (BTC) Eleştirilerine Devam Ediyor

Tanınmış istatistikçi, bir numaralı kripto para biriminin düşük performansından dolayı Bitcoin'i (BTC) bir kez daha eleştirdi.

taleb bitcoin

Tanınmış istatistikçi, bir numaralı kripto para biriminin düşük performansından dolayı Bitcoin’i (BTC) bir kez daha eleştirdi.

“Black Swan” yazarı Nassim Nicholas Taleb, lider kripto para biriminin hiçbir şeye karşı koruma sağlayamayacağını iddia ederek Bitcoin eleştirilerini sürdürdü. Taleb, BTC’yi “mükemmel bir enayi oyunu” olarak nitelendirdi.

Bir zamanlar BTC’ye hayran olan Taleb, geçen Şubat ayında tam bir U dönüşü yaptı ve önde gelen kripto para birimini başarısız ilan etti. 12 Şubat’ta ünlü matematikçi, Bitcoin’inlerini satmaya başladığını söyledi.

Taleb, kırıcı yorumlarıyla kripto para topluluğunu kızdırdıktan sonra Bitcoin konusundaki tutumunu yumuşatmadı. Geçen Haziran ayında, lider kripto para biriminin düşüşüyle alakalı olarak “Bitcoin, Currencies ve Bubbles” adlı bir makale yayınladı. Temmuz ayında ise dünyanın en büyük kripto para biriminin “embesiller için bir mıknatıs” olduğunu söyledi. Taleb, Aralık ayında Bitcoin’in düşük faiz oranlarının “hantal” ve “eski” bir ürünü olduğunu ve yüksek enflasyon nedeniyle çökeceğini tahmin ettiğini belirtti. Geçen ay Taleb, Bitcoin’i bulaşıcı bir hastalık olarak tanımlamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner