Yükleniyor...
Sponsored

“Black Swan” Yazarı Bitcoin (BTC) Eleştirilerine Devam Ediyor

Tanınmış istatistikçi, bir numaralı kripto para biriminin düşük performansından dolayı Bitcoin'i (BTC) bir kez daha eleştirdi.

taleb bitcoin

Tanınmış istatistikçi, bir numaralı kripto para biriminin düşük performansından dolayı Bitcoin’i (BTC) bir kez daha eleştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“Black Swan” yazarı Nassim Nicholas Taleb, lider kripto para biriminin hiçbir şeye karşı koruma sağlayamayacağını iddia ederek Bitcoin eleştirilerini sürdürdü. Taleb, BTC’yi “mükemmel bir enayi oyunu” olarak nitelendirdi.

Bir zamanlar BTC’ye hayran olan Taleb, geçen Şubat ayında tam bir U dönüşü yaptı ve önde gelen kripto para birimini başarısız ilan etti. 12 Şubat’ta ünlü matematikçi, Bitcoin’inlerini satmaya başladığını söyledi.

Taleb, kırıcı yorumlarıyla kripto para topluluğunu kızdırdıktan sonra Bitcoin konusundaki tutumunu yumuşatmadı. Geçen Haziran ayında, lider kripto para biriminin düşüşüyle alakalı olarak “Bitcoin, Currencies ve Bubbles” adlı bir makale yayınladı. Temmuz ayında ise dünyanın en büyük kripto para biriminin “embesiller için bir mıknatıs” olduğunu söyledi. Taleb, Aralık ayında Bitcoin’in düşük faiz oranlarının “hantal” ve “eski” bir ürünü olduğunu ve yüksek enflasyon nedeniyle çökeceğini tahmin ettiğini belirtti. Geçen ay Taleb, Bitcoin’i bulaşıcı bir hastalık olarak tanımlamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x