Yükleniyor...
Sponsored

Nilüfer Belediyesi Bu Yıl Metaverse ve NFT Eğitimi Verecek

Nilüfer İnovasyon Merkezi’ne bağlı Atölye Nilüfer Kodlama ve Beceri Atölyeleri'nde çocuklar teknoloji konusunda eğitim alıyor.

nft ve metaverse egitimi

Nilüfer İnovasyon Merkezi’ne bağlı Atölye Nilüfer Kodlama ve Beceri Atölyeleri’nde çocuklar teknoloji konusunda eğitim alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nilüfer Belediyesi tarafından hayata geçirilen Nilüfer İnavosyan Merkezi’ne bağlı Atölye Nilüfer Kodlama ve Beceri Atölyeleri şimdiye kadar birçok çocuğa farklı alanlarda eğitimler verdi. Bu yılki eğitimlere metaverse ve NFT eğitimleri de eklendi.

Metaverse Temelleri E-Ticaret ve NFT Eğitimleri Verilecek

cocuklar niluferde teknolojiyi ogreniyor 2afd8

2022 yılında da yönünü dijital dünyaya çeviren merkez, bu konu hakkında kapasite ve farkındalık artırıcı eğitimler vermeye devam edecek. Bu yıl Metaverse Temelleri E-Ticaret, NFT Eğitimi (Değiştirilemez Belirteçler) eğitimleri vermeyi planlıyor.

Atölye Nilüfer Fethiye’de kurslarını başarı ile tamamlayan kursiyerlere Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem belgelerini takdim etti. Başkan Erdem yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Bugün izlediğimiz tabloda sonra bakıyorum bizim nesil gerçekten teknolojinin bu kadar hızla ilerlemesine çok fazla ayak uyduramamış. Görüyorum ki inanılmaz şeyler oluyor. Bizim zamanımızda internete erişim konusu bile büyük bir olaydı. Şimdi çocuklara baktığımız zaman metaverse’te bir seyahat etmeyi ve onun üzerinde hayal dünyası içerisinde seyahat etmeyi hedefliyorlar. Bu inanılmaz bir gelişme dolayısıyla biz bu işe başlarken ‘Yeni nesil Nilüfer’ diye başladık ve gençlerimizi, çocuklarımızı teknolojiyle buluşturmak için çaba sarf ettik.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x