Yükleniyor...

BlackRock Kripto İçin Kraken’in Yan Kuruluşunu Kullanacak

Varlık yöneticisi BlackRock, Kraken'in yan kuruluşu CF Benchmarks'ın Bitcoin (BTC) endeksini kullanacak.

BlackRock Kripto Icin Krakenin Yan Kurulusunu Kullanacak

Varlık yöneticisi BlackRock, Kraken‘in yan kuruluşu CF Benchmarks‘ın Bitcoin (BTC) endeksini kullanacak.

Geçen ay, şirket, Bitcoin‘i kurumsal müşterilerinin doğrudan kullanımına sunmak için Amerika merkezli başka bir kripto borsası olan Coinbase ile iş birliği yapmıştı.

BlackRock’tan İçin Yeni Adım

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock, yaptığı anlaşmalar ile gündemde kendine sık sık yer edinmişti. Şirket, yeni vereceği hizmette kurumsal kullanıcıların Bitcoin’e doğrudan ulaşmasını sağlayacak. Şirket bu hizmetinde Kraken borsasının yan kuruluşu CF Benchmarks’ın Bitcoin endeksini kullanacak.

CF Benchmark CEO’su Sui Chung konu hakkında verdiği bir demeçte şöyle dedi:

“BlackRock’un Bitcoin fonunun piyasaya sürülmesi, kriptonun varlık sınıfı olarak ne kadar olgunlaştığının bir işareti”

Chung sözlerine şöyle devam etti:

“Varlık yöneticilerinin finansal ürünlerine uygun şekilde değer vermelerini sağlayan sağlam, yüksek bütünlüklü karşılaştırma ölçütlerinin sağlayıcısı olarak CF Benchmarks, yeni yatırımcıların ve sermayenin henüz gelişmekte olan varlık sınıfına girişini kolaylaştırmaya yardımcı olan bu bütünleyici rolü oynamaktan gurur duymaktadır” 

Ek olarak BlackRock geçen ay kurumsal düzeyde Bitcoin’e güven sağlamak amacıyla Coinbase ile ortaklık yaptığını duyurmuştu. Yapılan bu hamle ile beraber yatırımcıların, Coinbase Prime aracılığıyla BlackRock üzerinden Bitcoin alıp satmalarına ve saklamalarına olanak tanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner