Yükleniyor...

Binance, KyberSwap Şüphelilerini Tespit Etmiş Olabilir

Bağımsız bir araştırma Binance, KyberSwap'in yaşadığı hack olayındaki şüphelileri tespit etmiş olabileceğini gösteriyor.

Binance KyberSwap Suphelilerini Tespit Etmis Olabilir

Bağımsız bir araştırma Binance, KyberSwap‘in yaşadığı hack olayındaki şüphelileri tespit etmiş olabileceğini gösteriyor.

KyberSwap, geçtiğimiz günlerde 265 bin doların çalınmasıyla sonuçlanan bir hack ile karşılaşmıştı.

Binance Güvenlik Ekibi Şüphelileri Tespit Etmeye Çabalıyor

Merkeziyetsiz borsa KyberSwap’te bir front end açığı ile iki büyük cüzdandan toplamda 265 bin dolar çalınmasıyla sonuçlanan olayda Binance’in güvenlik ekibinin şüpheli olabilecek iki kişi için çemberi daralttığını gösteriyor.

KyberSwap yaptığı açıklamada, hackerlara paranın tamamını iade etmeleri halinde yüzde 15 yani yaklaşık 40 bin dolar ödül vereceğini açıklamıştı. Ayrıca borsa, kullanıcılarının paralarının hesaplarına geri yatırılacağını da açıklamıştı.

Hack olayına paralel olarak bağımsız bir soruşturma Binance’in güvenlik ekibi soygunu düzenlemekten sorumlu olabilecek iki şüpheli belirlediğini gösteriyor. 

Konu hakkında Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ) Twitter’dan açıklama yaptı:

Binance CEO’su Chanpeng Zhao, Twitter hesabından yaptığı açıklamada istihbaratın KyberSwap ekibiyle paylaşıldığını söyledi. Binance ayrıca, her iki taraftan da bilgisayar korsanlarını köşeye sıkıştırmaya devam eden çabalar nedeniyle kolluk kuvvetleriyle koordinasyona başladığını açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner