Yükleniyor...

Bitcoin Aşırı Korku Bölgesinde

Bitcoin 19,800 dolardan işlem görürken Fear&Greed (Korku ve Aç gözlülük) endeksinde "Aşırı Korku" bölgesinde yer alıyor.

Bitcoin Asiri Korku Bolgesinde

Bitcoin 19,800 dolardan işlem görürken Fear&Greed (Korku ve Aç gözlülük) endeksinde “Aşırı Korku” bölgesinde yer alıyor.

Fear and Greed indeksi piyasadaki kullanıcıların piyasanın gidişatı hakkındaki duygu durumunu ölçtüğü bir endekstir. Bu endeks kullanıcıların alıma mı yoksa satışa mı yatkın olduğunu belirlemede kullanılabilir.

Piyasa Aşırı Korku Bölgesine Geldi

Bitcoin’in tekrardan 20 bin dolar altına düşerek 19.800 dolar seviyesinden işlem görüyor olması kullanıcıların görüşlerinin değişmesine sebep oldu.

bitcoin
Bitcoin fiyatı Kaynak: CoinGecko

2 Ağustos Cuma günü Bitcoin, bir süre tutmayı başardığı 20.000 dolar seviyesinden düştü ve biraz düştü ve 19.800 dolar bandına geldi. 20.000 doları geri kazanmak için birkaç girişimde bulundu, ancak Bitcoin bu fiyat çizgisinde tutunmayı başaramadı.

Bundan önce, ABD işsizlik verileriyle birlikte düzenli istihdam raporu çıktı. İçindeki rakamlar beklenenden daha yüksek çıktı bu da borsa ve onunla birlikte kripto para birimini vurdu.Bunlara ek olarak tarım dışı bordrolar, beklenen 350.000’e karşılık 317.000 ilave bordro olarak açıklandı. Bu, Fed Rezervinin mevcut şahin stratejisinden pek bir dönüş yapmayacağını gösteriyor.

Fed başkanı Jerome Powell, 26 Ağustos’ta bankacılara yaptığı konuşmada ABD merkez bankasının şahin politikasının devam edeceğini duyurdu. O gün, Bitcoin mevcut düşüşüne başladı ve 21.000 dolar seviyesinin altına düştü. Söz konusu endeks düşük bir değer gösterse de, web sitesi ekibi, piyasadaki “aşırı korku” zamanının varlık için iyi bir satın alma fırsatı sunabileceği konusunda uyardı.

1 Eylül’e kadar 20 ila 30 arasında değişen bu indeks bugün itibariyle 21’i gösteriyor ve aşırı korku bölgesinde yer alıyor. Endeksin düşük bir değer göstermesine karşın, endeks ekibi, piyasadaki “aşırı korku” zamanının varlık için iyi bir satın alma fırsatı sunabileceği konusunda uyardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner