Yükleniyor...

Merge, Ethereum Staking’i Daha Çekici Hale Getirecek

Yakın tarihli bir araştırmada Ethereum'un Merge ile Proof of Stake'e geçişi bir analist tarafından fiyat için olumlu yorumlandı.

Ethereum Fiyatini Yukseltebilecek O Sey

Yakın tarihli bir araştırmada Ethereum’un Merge ile Proof of Stake’e geçişi bir analist tarafından fiyat için olumlu yorumlandı.

Bunda ana sebebi ise getiriye aç yatırımcıların Merge olayının fiyata etkisini olumlu bulmaları.

Merge ile Ethereum’daki Yenilikler Fiyata Yansıyor

Ethereum’a 2020 Aralık’ta gelen Beacon zincirinin lansmanı ile Ethereum staking mümkün hale gelmişti. Etherum staking ile stake edenler yaklaşık yüzde 4 gelir elde edebiliyor oldular.

Ethereum fiyatı hakkında tahmin yürüten analist ise Merge ile birlikte işlem ücretlerinin bir kısmının stake edenlere gideceğinden bunu olumlu yorumluyor. Bu gelirle birlikte analist, Ethereum stake ederek pasif gelir elde etmenin de daha cazip olacağını düşünüyor.

Şimdiye kadar stake edilmiş ETH’ler kitlendi ve Merge sonrasında hemen çekilemeyecek. Bununla birlikte Ethereum’un uzun zamandır beklenen Proof of Stake’e geçişi uzun vadede ETH’lerini çekmek isteyen yatırımcılara ise güven sağlayacağı düşünülüyor.

Bitmex Research’ün belirttiği üzere daha fazla Ethereum tabanlı uygulama ile getiri olanağı da yatırımcılar için cazip hale gelebilir.

Analist, deflasyonist dinamiklerin ve enerji tüketiminin ise Ethereum Merge ile azaltılmasının fiyat bazında çok etki etmeyeceği kanaatinde.

Etherem Merge’ünün şu andan itibaren iki haftadan kısa bir sürede gerçekleştirilmesi bekleniyor. Bu konuda ise Cosmos’un kurucusu Ethan Buchman, bu olayı sektör için büyük bir gelişme olarak yorumlamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner