Yükleniyor...

BlackRock ve Apollo, Core Scientific’e Borç Verenler Arasında!

BlackRock ve Apollo Global Management, iflas eden Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific'e 500 milyon dolar veren alacaklılar arasında.

BlackRock ve Apollo Core Scientifice Borc Verenler Arasinda

BlackRock ve Apollo Global Management, iflas eden Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific’e 500 milyon dolar veren alacaklılar arasında.

Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific, iflas başvurusuyla birlikte devam eden hukuksal süreçlerin ortasında yer alıyor. Mahkeme dosyalarından birinde, BlackRock ve Apollo Global Management’in Core Scientific şirketine 500 milyon dolar borç verenler arasında yer aldığı ortaya çıktı. Borç verenler, iflas eden Bitcoin madencilik şirketine teminatlı dönüştürülebilir senetleri satın alarak katkıda bulundular.

BlackRock ve Apollo, Core Scientific Şirketine 500 Milyon Dolar Borç Verdi

BlackRock ve Apollo Global Management, iflas eden Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific’e borç veren bir grup alacaklı arasında yer alıyor.

Açıklamalarda, kripto madencilik endüstrisini finanse etmek amacıyla borç verildiği belirtildi. Bitcoin tarafında yaşanan sert düşüş ile birlikte iflas bildiren madencilik şirketi, tüm bu finanse edilmesi için verilen borçlar ile karşı karşıya.

BlackRock, Ağustos ayında yan kuruluşları tarafından yönetilen fon ve hesaplar aracılığıyla borç verdi. Yatırım şirketi, 38 milyon dolarlık bir tahvil aldı. Apollo şirketi de Nisan ve Ağustos aylarında 22.6 milyon dolar ve 11 milyon dolar satın aldı. Bu dönüştürülebilir senetlerin satın alınmasıyla Core Scientific’e katkıda bulunulmuştu.

İki varlık yöneticisi, madencilik şirketi iflas halindeyken kurtarma borçlandırmasına da girişti. BlackRock ve Apollo, Core Scientific’e faaliyetlerine devam edebilmesi için 23 milyon dolarlık bir kredi verdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner