Yükleniyor...

Celsius’tan Alacaklılara Yeni Öneri

Celsius, çoğu alacaklıya tek seferlik "anlamlı iyileştirme" başlığı altında ödeme sunmak için yeniden yapılandırmayı önerdi.

Celsius Cokusunde En Cok Kaybedenler

Celsius, çoğu alacaklıya tek seferlik “anlamlı iyileştirme” başlığı altında ödeme sunmak için yeniden yapılandırmayı önerdi.

İflas etmiş firma, alacaklıları ikna etmeyen bir dizi satın alma teklifi aldıktan sonra yeni bir kurtarma şirketi planı üzerinde çalışıyor.

Celsius’tan Yeniden Yapılandırma Önermesi

Celsius Network’ün avukatları Salı günü iflas etmiş kripto borç verenin iflas sürecinden çıkmak için kendisini yeni, halka açık bir “kurtarma şirketi” olarak yeniden keşfetmeyi planladığını söyledi ve bu durumun aylar içerisinde gerçekleşmesinin olası olduğunu söyledi.

Henüz ABD Mütevelli Heyeti’nden veya diğer düzenleyicilerden onay almayan yeni açıklanan planın içeriği ise şöyle, varlıkları belirli bir eşiğin üzerinde olan alacaklılar, varlıklarının değerini yansıtan Asset Share Token (AST) adı verilen bir token elde edecekler. AST sahipleri ise avukatların söylediğine göre token’larını tutabilecek ya da piyasada satabilir olacaklar.

Celsius’un avukatlarının müşteri tabanının yüzde 60 ila yüzde 70’ini oluşturacağını tahmin ettiği platformun geri kalan müşterileri ise tek sefere mahsus kripto dağıtımı alacak.

Avukatların açıklama metninde ise durum şu şekilde açıklanmış:

“Dağıtım indirimli olacaktır. Tam bir iyileşme tasavvur etmiyoruz, ancak bu anlamlı bir iyileşme. Liquid kriptoda tek seferlik bir dağıtım olurdu buna Bitcoin, Ethereum veya stablecoin deyin. Belli bir eşiğin altında hak iddia eden herkes için, bilirsiniz, kolayca alınıp satılabilir, kolayca tespit edilebilir piyasa değeri olan bir şey.”

Celsius’un avukatları, ödeme alma eşiğinin ne olacağına dair herhangi bir açıklama yapmadı. Kwastaniet, şirketin Teminatsız Alacaklılar Komitesi (UCC) ile eşiğin dolar miktarı konusunda hala görüşmelerin sürdüğünü de aktardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner