Yükleniyor...

Dışa Dönük Kişiler Kriptoya Daha Çok Yatırım Yapıyor

Kripto paraya yatırım yapan kişiler arasında yapılan bir çalışma dışa dönük ruhlu kişilerin kripto paralara yatırım yapmaya daha yatkın olduğunu gösterdi.

kripto para islem hacmi

Kripto paraya yatırım yapan kişiler arasında yapılan bir çalışma dışa dönük ruhlu kişilerin kripto paralara yatırım yapmaya daha yatkın olduğunu gösterdi.

Yeni yapılan bir çalışma bireylerin yatırım yapma alışkanlıklarını değerlendirdi. Çalışma dışa dönük bireylerin hisse senetleri yerine kripto paralara yatırım yapmaya daha yatkın olduğunu ortaya çıkardı.

Dışa Dönükler Kriptoya Yüzde 28 Daha Çok Yatırım Yapıyor

CryptoVantage tarafından yapılan bir araştırmaya göre,girişken doğasıyla tanınan dışa dönüklerin hisse senetlerinden ziyade dijital varlıklara yatırım yapma olasılıkları yüzde 28 daha yüksek.

Bulgular, dışa dönüklerin yüzde 73 ile Bitcoin’i (BTC) ve ardından yüzde 50 ile USDC Coin’i (USDC) tercih edeceğini ortaya koydu. Ek olarak, dışa dönükler, gelirlerinin önemli bir bölümünü yılda 6,200 doların üzerinde, yüzde 14’lük getiri ile kriptoya yatırmaya istekli olduğunu gösterdi.

kripto
Kişiliğe göre kriptoya yatırım yapma oranları

Çalışma, dışa dönüklerin kriptoda büyük olma olasılığının getirilerde de kopyalandığına işaret etti. Özellikle, geçen yılın yüksek enflasyonist ortamına ve genişleyen ayı piyasasına rağmen, grup 896,98 dolar ile en yüksek getiriyi elde ettiğini ortaya koydu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner