Yükleniyor...

Cardano’daki Yeni Gelişmeler ADA Coin’i Yükseltecek Mi?

Bugün sizlerle birlikte Cardano ekosisteminde yaşanan son gelişmeleri ve ADA fiyatında beklenen seviyeleri inceleyeceğiz.

Bugün sizlerle birlikte Cardano ekosisteminde yaşanan son gelişmeleri ve ADA fiyatında beklenen seviyeleri inceleyeceğiz. 

Cardano Sidechain Toolkit Piyasaya Sürüldü

Geçtiğimiz haftalarda Cardano ekibi tarafından yapılan bir duyuru ile yeni bir özellik duyurulmuştu. Haftalar süren tanıtımın ardından nihayet Sidechain Toolkit piyasaya sürüldü. Cardano projesinin arkasındaki ekip olan Input Output Global, bu yeni özellik ile birçok şeyin kolaylaşacağını belirtti. Ekip, yeni yan zincirin getireceği temel faydaları arasında, Stake Pool Operatörleri ve doğrulayıcılar için gelişmiş gelir akışlarının yanı sıra daha fazla yenilik ve özel yapım çözümlerin yer alacağını açıkladı. Bu çözümler arasında herkesin merkeziyetsiz uygulamaları dağıtabilmesi, akıllı sözleşmeler oluşturabilmesi ve tokenleri farklı test zincirleri arasında taşımaya başlayabilmesi yer alıyor. Bu adım ile birlikte Cardano, Polkadot’un parachain özelliğine benzer bir yeteceğe kavuşmuş oldu. Bu sayede geliştiriciler alt ağlar oluşturarak akıllı sözleşmelerini çok daha verimli bir biçimde çalıştırabilecekler. 

Cardano Ödemeleri İçin Yenilikler Yolda

Cardano ekosistem katılımcısı ve geliştiricisi Adam Dean, CIP-30 üzerindeki çalışmaların ayrıntılarını geçtiğimiz günlerde açıkladı. Bu iyileştirme önerisi, web sayfası etkileşim işlevselliğini Cardano tabanlı sıcak cüzdanlara getirmek ve kripto varlık depolama ile merkeziyetsiz uygulamalar arasında bir köprü oluşturmak için gerekli görülüyor. Bu niteliği taşıyan cüzdan ise en büyük e-ticaret web platformu olan WooCommerce için tüketici ve satıcı arasında doğrudan bir ödeme ağ geçidi olan Cardano Mercury. 

Geliştirici Adam Dean’in bahsettiği üzere, ödemeler alanında büyük işler yolda hatta belki de yakında CIP-30 etkinleştirilecek ve iyileştirmeyi destekleyen cüzdan kullanıcıları WooCommerce’de sunulan mal ve hizmetler için ADA ile ödeme yapabilecekler. 

ADA Fiyat Analizi

Bu sabah %1,07 artışla 37 cent seviyesine yükselen ADA, güne karışık bir başlangıç yaptı. ADA’nın ilk direnç seviyesi ve aynı zamanda pazartesi gününün en yüksek seviyesi olan 38 cent bölgesini test etmek için 37 centin altına yaşanacak düşüşlerden kaçınması gerekiyor. 38 cent bölgesine yaşanacak bir hareket yükseliş seansına işaret edebilir. Bununla birlikte Cardano güncellemerinin yükseliş ivmelerini desteklemesi bekleniyor. 

ADA’nın ikinci direnç seviyesi 39 cent bölgesinde yer alırken oradan yaşanacak bir kırılma varlığı 40 cent bölgesinin üzerine itebilir. 37 cent desteğinden yaşanacak bir düşüş ise ADA’yı 34 cent bölgesine kadar itebilir. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner