Yükleniyor...

Blizzard, Yapay Zekadan Yararlanacak

Overwatch'ın yapımcısı Blizzard, üretici yapay zekadan yararlanacağını açıkladı.

sevilen oyun yapimcisi blizzard ile birlesti

Overwatch’ın yapımcısı Blizzard, üretici yapay zekadan yararlanacağını açıkladı.

Oyun yapımcısı Blizzard, son dönemde teknoloji çevrelerini kasıp kavuran yapay zekayı kullanmak için harekete geçti. Edinilen bilgilere göre şirket, yaratıcı yapay zeka kullanacak.

Overwatch’ın Yapımcısı Blizzard Yapay Zeka Kullanımına Yönelecek

New York Times’ın bir raporuna göre, Diablo, World of Warcraft ve Overwatch’ın arkasındaki stüdyo olan Blizzard Entertainment, oyun geliştirmenin bir parçası olarak üretken AI ile deneyler yapıyor.

New York Times, Blizzard’ın yapay zekaya geçişinin geçen ay Blizzard’ın baş tasarım sorumlusu Allen Adham’dan gelen bir e-postayla şirket içinde duyurulduğunu söyledi.

yapay zeka uygulamasi ypredict

Adham, personele hayrete düşmeye hazırlanmalarını söyleyerek e-posta’da şu ifadelere yer verdi:

“Oyunlarımızı oluşturma ve yönetme biçimimizde büyük bir evrimin eşiğindeyiz.”

Yapay zekadan yararlandıklarını kabul eden diğer oyun geliştiricileri arasında, nisan ayında yapay zeka destekli bir mobil Dünya Kupası Futbol oyunu başlatan FIFA da yer alıyor.

Blizzard Başkanı Mike Ybarra, Twitter’da şunları yazdı:

“Blizzard’daki yaklaşımımız, makine öğrenimini ve yapay zekayı eklemeli, empatik şekillerde kullanmak ve yetenekli ekiplerimizin en yüksek kalitede yaratıcı düşünce ve görevlere daha fazla zaman ayırmasına olanak tanımaktır.”

Şirketler son dönemde dünyayı kasıp kavuran teknolojinin faydalarından yararlanmak istiyor. Bununla birlikte şirketler, yapay zekayı günlük işleyişlerinin bir parçası haline getirmeye çalışıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner