Yükleniyor...

Block Şirketi Üçüncü Çeyrekte Zarar Bildirdi

Block şirketi, Bitcoin (BTC) satış hacmini de detaylandırdığı üçüncü çeyrek raporunu bildirdi.

Block Sirketi Ucuncu Ceyrekte Zarar Bildirdi

Block şirketi, Bitcoin (BTC) satış hacmini de detaylandırdığı üçüncü çeyrek raporunu bildirdi.

Kurumsal şirketler üçüncü çeyrek raporlarını bildirmeye devam ediyor. Teknoloji şirketlerinin genel ağırlık kazanç elde ettiği bu çeyrekte, kripto paralara yönelen kurumlar zarar etti. Özellikle Meta, metaverse çalışmaları kapsamında üçüncü çeyrekte zarar ettiğini bildirdi. Kripto para birimine sahip şirketler ise üçüncü çeyrekte ayı piyasasının etkisiyle zararlarını bildirdiler. Şirketler, genel olarak bu çeyreği gelişme ve ayakta kalma çabasıyla geçirdi. Bunlardan biri olan Amerikan çok uluslu teknoloji şirketi Block, üçüncü çeyrekte 14.7 milyon dolar net zarar etti.

Block, Milyar Dolarlık Bitcoin Hacmine Ulaştı

Teknoloji şirketi Block, üçüncü çeyrekte yaklaşık 1.76 milyar dolarlık Bitcoin satış hacmi oluşturdu.

Şirketin bildirdiği net zarar, Bitcoin kısmında 2 milyon dolarlık değer düşüşü ve 56 milyon dolarlık amortisman ücretini kapsadı. Bu görünür masraflar hariç şirketin net kazancı 43 milyon dolara ulaştı.

Şirketin Bitcoin brüt kazancı, ikinci çeyrekte 41 milyon dolar seviyelerini bulurken, üçüncü çeyrekte yaklaşık olarak 37 milyon dolara ulaştı.

Blockcashapp

Şirket üçüncü çeyrek raporuna göre, yıllık yüzde 17‘lik bir artışla 4.52 milyar dolar net gelir elde etti. Bu gelirin Bitcoin hariç tutulduğunda, 2.75 milyar dolar seviyesine indiği gözlemlendi. Şirketin hisseleri, gelişmelerin ardından yüzde 13’lük bir yükseliş yaşadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner