Yükleniyor...

Blockchain, Bitcoin.com’u Resmî Olarak Başlattı

Blockchain.

Blockchain.info, Bitcoin.com‘u dün resmî olarak başlattı. Blockchain bu atılımıyla, site ziyaretçilerine dijital para ile ilgili kısa bir eğitim sunup, Bitcoin ile ilgili bilinç yaratmaya çalışacak.

Daha önce Coinbase tarafından yürütülen site, daha sonra 5 senelik kontrat imzalaması ile Blockchain.info’nun yönetimine geçti. Blockchain’in Bitcoin.com domaininde yaptığı gelişmelere bakılırsa, daha önce TechCrunch Disrupt’ta konuşan Blockchain.info operasyon yöneticisi Peter Smith’in söyledikleri doğrulanır nitelikte:

“Bitcoin endüstrisi, daha fazla tüketici odaklı olmalı”

Site, yeni ziyaretçiler için  kullanıcı dostu bir deneyim yaşatıyor. Karşınıza gelen ilk ekranda 70 ayrı dilde görebileceğiniz “What is Bitcoin?” videosu konmuş. Sol üst tarafta mevcut Bitcoin fiyatını görüntüleyebilirken, onun yanında siteyi gezmek istediğiniz dil seçeneğini işaretleyebiliyorsunuz.

Sitede, “Nasıl Bitcoin kullanırım?”, “Nasıl Bitcoin alırım?”, “Nasıl Bitcoin kabul ederim?”, “Bitcoin fiyatlarını ve haberlerini nereden bulabilirim?” ve “Nerede Bitcoin harcayabilirim?” sorularına kısa kısa cevaplar verilmeye çalışılmış. Bitcoin harcanacak yerlerde ise Blockchain; Gyft, TigerDirect.com, Overstock.com ve Bitcoin Store’u listesine koymuş.

Blockchain Mobil Uygulama

Gelecek ay Andorid cihazlar için yapılan güncelleme ile ilgili ekran görüntüleri de ortaya çıktı. Yeni geliştirmelerde sürekli kullanıcı dostu kullanımı amaçlayan Blockchain, bu durumda mobil uygulamalarda da aynı politikayı izliyor.

Aynı zamanda Apple’ın Bitcoin ile ilişkili uygulamalar üzerine yasağı kaldırması ile de, Blockchain iOS uygulamasının yakın zamanda geleceğini duyuruyor.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner