Yükleniyor...

Blockchain Eğitimi Veren Ülkelerin Sayısı Artıyor

Pakistan Başbakanlık Ofisi, Fasset ortaklığıyla 1 milyon gence Blockchain tabanlı teknolojiler, web3 ve kripto konusunda eğitim verecek.

Blockchain Egitimi Veren Ulkelerin Sayisi Artiyor

Pakistan Başbakanlık Ofisi, Fasset ortaklığıyla 1 milyon gence Blockchain tabanlı teknolojiler, web3 ve kripto konusunda eğitim verecek.

Singapur, Lihtenştayn, Güney Kore ve Türkiye gibi birçok Blockchain eğitimi veren ülkeler arasına Pakistan da katılıyor. Bu yılın başlarında Pakistan’da kripto paraların ve diğer ilgili işlemlerin yasaklanması tavsiyesinde bulunulmuştu. Kripto sektörüne bakışını yumuşatan Pakistan’dan eğitim hamlesi geldi.

Pakistan, Blockchain Teknolojileri Eğitimi Verecek

Pakistan’ın Başbakanlık Gençlik Programı (PMYP) aracılığıyla 1 milyon genç eğitim görecek. Fasset ve JazzCash ile yapılan eğitim ortaklığı kapsamında ajanslar kurulacak.

Bir yıl boyunca yaklaşık 1 milyon gencin öğrenim göreceği bu eğitimle, önemli ekonomik konuların öğretilmesi, dijital geleceğin yakalanması ve iş fırsatlarının kapısının aralanması hedefleniyor.

web3.0 metaverse

Eğitim alan kişiler, Gelecek için Beceriler ve Herkes için Beceriler olmak üzere iki temel başlık altında toplanacak.

Her iki kuruluş birlikte çalışarak blockchain ve web3 konusunda eğitim vermek için bir müfredat oluşturacak. Müfredat, gençlerin bu alanda bir kariyer yaratmaları için ihtiyaç duyacakları teknik beceri eğitimlerini içerecek. Aynı zamanda, özel olarak Pakistan’da mevcut olan web3 geliştirici tabanını güçlendirmeye odaklanacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner