Yükleniyor...

Avustralyalı Senatör, Dijital Varlıklar İçin Yasa Tasarısı Hazırladı

Avustralyalı Liberal Senatör, kripto para borsaları, stablecoin'ler ve dijital yuanı kapsayan bir yasa tasarısı hazırladı.

Avustralyali Senator Dijital Varliklar Icin Yasa Tasarisi Hazirladi

Avustralyalı Liberal Senatör, kripto para borsaları, stablecoin’ler ve dijital yuanı kapsayan bir yasa tasarısı hazırladı.

Avustralya Liberal Senatörü Andrew Bragg, dijital varlık borsalarını, stablecoin’leri ve Çin’in merkez bankası dijital para birimi e-Yuan’a yönelik yeni bir yasa tasarısı yayınladı.

Senatör Andrew Bragg’in Dijital Varlıklar Yasa Tasarısı

Avustralyalı Liberal Senatör Andrew Bragg’in Dijital Varlıklar (Yasa Tasarısı) Faturası 2022 başlıklı yeni yasa tasarısı dijital varlık borsaları, dijital varlık saklama hizmetleri, stablecoin ihraççıları için lisansların getirilmesinin yanı sıra Avustralya’daki e-Yuan kolaylaştırıcıları için açıklama gereksinimleri için çağrıda bulunuyor.

Senatör Bragg, bu özel yasanın amacının etkili bir düzenleyici çerçeve sağlamanın yanı sıra belirli bankalar tarafından dijital Yuan’ın Avustralya’da kullanımını veya kullanılabilirliğini kolaylaştıran bilgilerin rapor edilmesini sağlamak olduğunu belirtti.

Senatör Bragg, bunun suçlayıcı bir tavır olmadığını, sadece hazırlanmak ve bilgi toplamak olduğunu ve bunun tamamen makul olduğunu düşündüklerini söyledi.

Senatör Bragg, Avustralya’nın gizlilik sorunları yönetilemeyeceği için bir CBDC’ye sahip olmaktan fayda sağlamayacağını, ancak Avustralya hükümetinin tanıtılan diğer CBDC’leri yönetmek için masaya bir şeyler koymasının önemli olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner