Yükleniyor...

Bitcoin 19 Bin Doların Altında! 19 Eylül 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasalarının toplam piyasa değeri CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 7,1'lik düşüşle 945 milyar dolara geriledi.

Bitcoin 19 Bin Dolarin Altinda 19 Eylul 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasalarının toplam piyasa değeri CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 7,1’lik düşüşle 945 milyar dolara geriledi. Gelin kripto para piyasasındaki son duruma beraber bakalım. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano‘daki (ADA) fiyat hareketlerini beraber inceleyelim. Bitcoin kaç dolardan işlem görüyor? Ethereum hangi seviyede? Cardano‘daki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Son Durum

CoinGecko verilerine Bitcoin, son 24 saatte 7,9 düştü. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin, düşüşle beraber 19 bin seviyesinin altına geriledi. Bitcoin’in bu düşüşünden tüm piyasa etkilendi. Bu düşüş Bitcoin’in en son kaydettiği rallide yükseldiği seviyeleri kaybetmesine neden oldu. Bitcoin böylece yeniden 19 bin dolara geriledi.

btc 4 saatlik 12
Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin‘in bu seviyelerden tepki alarak yeniden 20 bin dolar bandına tutunması oldukça önemli olacak. Eğer buradan bir düşüş göreceksek bir sonraki durak 17 bin dolar bölgesi olabilir. Eğer bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in ilk durağı 19-20 bin dolar bandına tutunmak olacaktır. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 18 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Piyasa Ethereum Merge’ünün ilerleyen günlerde Ethereum fiyatına olumlu yansımasını beklerken Ethereum düşüş kaydetti. Bu bağlamda Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH‘nin, CoinGecko verilerine göre son 24 saatte 11,1’lik düşüş yaşadığını görüyoruz.

eth 4 saatlik 10
Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum’da bir sonraki hedef tekrardan 1.500 dolar seviyesine tutunması diyebiliriz. Eğer Ethereum tarafında düşüş olursa ilk durağımız 1.300 dolar bandı olabilir. Yazı yazıldığı an itibariyle Ethereum 1.200 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Cardano (ADA) Son Durum

Kripto para piyasasının en popüler 8. coini olan Cardano da bir alt desteğine kadar geriledi. Vasil Hard Fork’u beklenen Cardano, birden fazla kez bu güncellemesini ertelemiş olsa da Cardano kurucusu Charles Hoskinson‘un açıklamalarının ardından kullanıcılar bekleyişlerine devam ediyor.

ada 4 saatlik 5
Cardano’nun 4 saatlik grafiği

Cardano son 24 saatte 9,6 düşüş kaydetti. Cardano’daki kritik bölgeler 0.48 dolar direnci ile 0.43 desteği diyebiliriz. Cardano bu analizin hazırlandığı an itibariyle 0.43 dolar desteğinin üzerinde işlem görüyor.

Cardano’nun anlık fiyatı için tıklayın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner