Yükleniyor...

Dünyada İlk Kez Kripto Para Birimiyle Süper Otomobil Satıldı

Bolton'da satışa çıkan nadir bir süper otomobil, dünyada ilk kez kripto para birimi kullanılarak satıldı.

Dunyada Ilk Kez Kripto Para Birimiyle Super Otomobil Satildi

Bolton’da satışa çıkan nadir bir süper otomobil, dünyada ilk kez kripto para birimi kullanılarak satıldı.

Kripto sektörü faaliyet alanları genişlemeye devam ediyor. Daha önce Tesla gibi ünlü otomobil firmalarının kripto para ile araç satışı gerçekleştireceği gündeme gelmişti. Bunu takip eden birçok otomobil firması da benzer ataklar yaparak yolunu kripto ile birleştirdi. Bugüne kadar otomobil firmaları iş birliği gerçekleştirmiş olsa da kripto ile araç satışının ilk örneği Bolton’dan geldi.

Kripto Para Birimiyle Satılan İlk Otomobil

İngiltere Bolton’daki otomobil bayisi Supercar Clinic, Bitcoin (BTC) karşılığında nadir bir otomobil olan Ariel Atom satışı gerçekleştirdi.

Atom olarak adlandırılan nadir otomobil, yılda 2 kez satışa çıkıyor ve 100 bin sterlin’e yakın bir fiyat etiketine sahip. İlk kez kripto para birimi kullanılarak satılan bu otomobil, 350 beygir güç üretebiliyor ve kevlar gibi pahalı materyalleri üzerinde barındırıyor.

Dunyada Ilk Kez Kripto Para Birimiyle Super Otomobil Satildi 1

Supercar Clinic Satış Müdürü Aadil Patel şunları söyledi:

“Ariel Atom gibi prestijli bir süper otomobil bir yana, kripto para birimiyle bir araba satabileceğiniz veya satın alabileceğiniz fikri, ticarete ilk başladığımızda bilim kurgu romanı gibi görünüyordu.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner