Yükleniyor...

CFTC, Kripto Düzenlemesini Hızlandırmaya Çalışıyor

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), önerilen Dijital Emtia Tüketici Koruma Yasası'nın yürürlüğe girmesi durumunda, kripto para piyasasının tam gözetimiyle ilgili düzenleme planlarını ABD Kongresi ile paylaştı.

CFTC Kripto Duzenlemesini Hizlandirmaya Calisiyor

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), önerilen Dijital Emtia Tüketici Koruma Yasası’nın yürürlüğe girmesi durumunda, kripto para piyasasının tam gözetimiyle ilgili düzenleme planlarını ABD Kongresi ile paylaştı.

CFTC bunun yanında birçok dijital varlığın emtia olduğu görüşünde.

CFTC, Düzenlemeler İçin Gaza Bastı

CFTC, birçok dijital varlığın emtia olduğuna inanıyor. Bunun yanında, SEC Başkanı Gary Gensler da, kripto paraların büyük çoğunluğunun menkul kıymetler olduğunu düşünüyor.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) başkanı Rostin Behnam, ajansının Perşembe günü ABD Senatosu Tarım, Beslenme ve Ormancılık Komitesi’nden önce bir yasama oturumunda kripto piyasasını nasıl düzenlenebileceğini tartıştı.

Duruşmanın amacı, CFTC’yi dijital emtia spot piyasası üzerinde münhasır yargı yetkisiyle güçlendirmeyi amaçlayan Dijital Emtia Tüketici Koruma Yasasını (DCCPA) gözden geçirmekti. İki partili yasa tasarısı Ağustos ayında ABD Senatosu’nda Senatörler Debbie Stabenow, John Boozman , Cory Booker ve John Thune tarafından sunulmuştu.

Behnam milletvekillerine konu hakkında şunları söyledi:

“Birçok dijital varlık emtia oluşturuyor. CFTC’nin uzmanlığı ve deneyimi, onu dijital varlık emtia piyasası için doğru düzenleyici konumuna getiriyor.”

CFTC’nin şeffaflığı, bütünlüğü ve işlemlerin güvenliğini sağlamayı amaçlayan ilkelere dayalı piyasa gözetimi ve açıklama rejimi aracılığıyla yatırımcıları ve kullanıcıları korumasını kolaylaştırdığını açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner