Yükleniyor...
Sponsored

Ethereum Name Service Şirketi Alan Adını Geri Kazandı

Ethereum ağında alan adı hizmeti sağlayan Ethereum Name Service (ENS), kendisine ait alan adı için verdiği mücadeleyi kazandı.

Ethereum Name Service Sirketi Alan Adini Geri Kazandi

Ethereum ağında alan adı hizmeti sağlayan Ethereum Name Service (ENS), kendisine ait alan adı için verdiği mücadeleyi kazandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ENS’nin ana şirketi True Names Ltd. yaptığı açıklamada, eth.link alan adının kontrolünü geri aldığını açıkladı. Mahkemeye taşınan olayda, True Names ve GoDaddy karşı karşıya geldi. Alan adının kendilerine ait olduğunu ancak GoDaddy’nin buna son verdiğini belirten True Names, mahkemenin verdiği karar ile eth.link’e tekrar sahip oldu.

True Names Mahkeme Sonucundan Memnun Kaldı

Şirket, The Block açıklamalarını kaynak göstererek, kendilerine ait olan alan adını üçüncü kişilere sattığı için GoDaddy’e dava açtı. GoDaddy şirketi daha öncesinde eth.link alan adını Dynadot’a satmış, Dynadot şirketi ise bu alan adını Manifold şirketine satmıştı. Mahkemeye taşınan olayda bu iki şirket de suçlandı.

ENS’nin ana şirketi True Names, Arizona Mahkemesi’nin verdiği tedbir kararıyla alan adını geri aldıklarını duyurdu. Eth.link alan adının çevrimiçi olduğunu ve tüm kullanıcıların hizmeti tekrar kullanabileceklerini belirten şirket, bu alan adını kullanıcılarına köprü görevi görecek şekilde sunacaklarını aktardı. ENS kurucusu Nick Johnson, şirketin alınan bu sonuçtan memnun kaldığını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x