Yükleniyor...

Blockchain, İklim Değişikliğini Yönetmek İçin Kullanılacak

Blockchain teknolojisi ve şeylerin interneti (IoT), bu yıl en kısa sürede iklim değişikliğini izlemek ve yönetmek için kullanılacak.

blockchain iklim değişikliği

Blockchain teknolojisi ve şeylerin interneti (IoT), bu yıl en kısa sürede iklim değişikliğini izlemek ve yönetmek için kullanılacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

KPMG firmasından Arun Ghosh, blockchain teknolojisi ve IoT’nin 2020’de iklim değişikliğini izlemek ve yönetmek için kullanılacağına inanıyor. Esasen, hava kirliliği verilerini toplayan IoT cihazlarının sayısı artmaktadır ve bu, atmosferdeki karbondioksit konsantrasyonları hakkında daha ayrıntılı veriler vermektedir. Ghosh, bu verilerin, endüstrileri karbon nötr hale getirmesini sağlayacağını ifade etti. Ona göre karbondioksitin atmosferden uzaklaştırıldığı uygun miktarda karbon dengelemesi sağlanarak iklim değişikliği yönetilebilir. Bu da blokzincir tabanlı protokollere yapılabilecek.

Blockchain Teknolojisi Birçok Alanda Kullanılacak

Ayrıca, IoT ve blokzincir teknolojisi, kanalizasyon çıkışları ve fırtına drenajları dahil olmak üzere her türlü kirliliği izlemek ve yönetmek için kullanılabilir. Temel olarak, IoT cihazları kirliliği izler, veriler güvenli bir şekilde blockchain’de saklanır ve blockchain akıllı sözleşmeleri kirliliğe karşı koymak için mekanizmaları etkinleştirir.

Görünüşe göre, blokzincir ve IoT teknolojisinin kombinasyonu ve iklim değişikliğinin yönetilmesine nasıl yardımcı olabileceği bu ay Dünya Ekonomik Forumu‘nda tartışılacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x