Yükleniyor...

Çin Merkez Bankası Duyurdu: Dijital Paranın Tasarımı Hazır

Çin Merkez Bankası merakla beklenen dijital Yen ile ilgili duyuru yaptı.

Çin Merkez Bankası

Çin Merkez Bankası merakla beklenen dijital Yen ile ilgili duyuru yaptı. Merkez bankası tarafından yapılan açıklamada, dijital paranın tasarım sürecinin başarıyla tamamlandığı ifade edildi.

Geçtiğimiz hafta yapılan bir başka duyuruda ise dijital para çalışmalarının sorunsuz bir şekilde ilerlediği belirtilmişti. Sina Finance’ın haberine göre, Çinli yetkililer dijital para projesinin tasarım, formülasyon, araştırma ve geliştirme süreçlerini başarıyla tamamlamış durumda.

Çin Merkez Bankası’nın dijital para çalışmalarından sorumlu olan Mu Changchun, The Block’a konuştu ve projenin geleceğiyle ilgili bazı bilgiler paylaştı. Changchun, Çin Merkez Bankasının artık üzerinde çalışılan dijital paranın istikrarını, güvenilirliğini ve kontrolünü sağlamaya çalışacağını söyledi. Projenin ne zaman tamamlanacağı ise henüz bilinmiyor ancak Çinli yetkililer projeyi bu yıl içerisinde tamamlamayı hedefliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner