Yükleniyor...

Blockchain Şirketi, Metaverse için 2 Milyar Dolar Ayıracak

Hong Kong merkezli blockchain ve yatırım şirketi Animoca Brands, metaverse girişimlerine yatırım yapmak için 2 milyar dolarlık bir fon başlatacak.

Blockchain Sirketi Metaverse icin 2 Milyar Dolar Ayiracak

Hong Kong merkezli blockchain ve yatırım şirketi Animoca Brands, metaverse girişimlerine yatırım yapmak için 2 milyar dolarlık bir fon başlatacak.

Kripto endüstrisinde, en çok benimsenen yapı taşlarından birisi de metaverse oldu. Kullanıcıların etkileşimde bulunabileceği ve gerçek dünyaya benzer bir ortam sunan teknoloji, küresel çapta popüler oldu. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, şirketini Meta ismiyle yeniden markalaştırdı. Zuckerberg, milyarlarca dolarlık bir kaynak ile bu sektörde çalışmalarına hız verdi. Ayrıca, sektörün birçok kripto projesi de öne çıktı. Sandbox ve Decentraland gibi coin’ler, piyasa değerine göre milyarlarca dolarlık seviyelere ulaştılar. Ancak, son kripto ayı piyasası metaverse alanında da etkili geçti. Sektör, yüzde 80‘in üzerinde bir hacim ve değer kaybı yaşadı. Yeni teknolojiyle ilgili bir diğer hamle de Animoca Brands‘tan geldi. Şirket, 2 milyar dolarlık bir fon oluşturacak.

Blockchain Şirketinden Metaverse Hamlesi

Animoca Brands kurucu ortağı Yat Siu, Hong Kong merkezli blockchain şirketinin metaverse yatırımlarına odaklandığını dile getirdi.

Animoca Brands, 2018 yılında Sandbox projesinin ana şirketi Pixowl‘ı satın alarak tüm dikkatleri üzerine çekti. Blockchain şirketi, yaptığı girişimler ile 5 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşmayı başardı. Animoca‘ya yatırım yapanlar arasında, Singapur’un devlet yatırım fonu olan Temasek de yer alıyor.

Şirketin kurucu ortağı Yat Siu, Nikkei Asia‘da bir röportaj gerçekleştirdi. Kurucu ortak, Animoca Capital ismiyle bir yatırım fonu oluşturacaklarını ve bunu gelecek yıl başlatacaklarını belirtti.

Siu, yapacakları yatırımların ana odak noktasının dijital mülkiyet haklarındaki her şey olduğunu aktardı. Web3 teknolojisinin öncüsü olarak görülen Animoca, OpenSea ve Dapper Labs gibi projelere 400 milyon dolara yakın bir yatırım yaptı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner