Yükleniyor...

Blockchain Yatırım Serisi ile 30 Milyon Dolar Topladı

Sene başında 1 milyon kullanıcıya erişmeyi başaran ve o günden bu yana kullanıcı sayısını hızla artırarak 2.

blockchain info logo

Sene başında 1 milyon kullanıcıya erişmeyi başaran ve o günden bu yana kullanıcı sayısını hızla artırarak 2.3 milyon kullanıcıya erişen (geçtiğimiz haftalarda 2 milyon kullanıcıyı geçtiklerini açıklamışlardı) Blockchain.info, blog sayfasında yayınladığı duyuru ile Silikon Vadisi’nden bir çok yatırımcının da bulunduğu ilk yatırım serisinden 30 milyon dolar topladığını açıkladı.

Lightspeed Venture Partners ve Wicklow Capital önderliğinde yürütülen yatırım serisi ile kendilerine en doğru ve yardım sağlayabilecek yatırımcıyı bulmayı amaçlayan Blockchain.info, amacına ulaşmış gözüküyor. Nitekim Lightspeed Venture Partners ortağı Jeremy Liew, Silikon Vadisi’ndeki Bitcoin ile ilgilenen kişiler arasında ilk sıralarda geliyor. Hatta kendisi, San Jose’deki konferansta da bulunmuş. Sizinle daha öncelerde paylaştığımız üzere San Jose’deki konferansta, BitAngels’ın temelleri atılmıştı.

Konu ile ilgili BitAngels kurucu ortağı Sam Onat Yılmaz röportajımıza buradan ulaşabilirsiniz. 

Blockchain aynı zamanda, Bitcoin ile ilgili operasyonlarda şirkete katkı sağlayacak ve 20 milyon kullanıcı hedefine ulaşılmasını sağlayabilecek olan Jeremy Liew, Richard Branson, Mosaic Ventures, Prudence Holdings gibi isimlere ve şirket yöneticilerine yönetim kurulunda yer vermek istiyor.

Blockchain başkanı Peter Smith de toplanan yatırımın gelişen piyasalara yatırım yapmak ve hizmetlerini genişletmek amacıyla kullanacaklarını açıkladı ve ekledi:

“Şu andan itibaren, sadece Bitcoin sahibi olmanın yeterli olmadığı bir döneme giriş yapmış bulunuyoruz. Gerçek anlamda kullanışlı olabilmemiz için Bitcoin’e ihtiyacımız var.”

Blockchain, topladığı bu yatırım ile BitPay’in topladığı 30 milyon dolarlık yatırımı ve Xapo’nun 40 milyon dolarlık değerlenmesini takip ediyor.

“En Çok Yatırım Alan 13 Bitcoin Şirketi” haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Referanslar,
https://blog.blockchain.com/2014/10/07/announcing-our-series-a/
https://dealbook.nytimes.com/2014/10/06/blockchain-is-latest-bitcoin-start-up-to-lure-big-investment/

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner