Yükleniyor...

BlockchainCom, Singapur’da lisansı aldı!

Kripto para borsası BlockchainCom, Singapur'un merkez bankasından ödeme lisansı aldığını açıkladı.

Singapur

Kripto para borsası BlockchainCom, Singapur’un merkez bankasından ödeme lisansı aldığını açıkladı.

BlockchainCom, gece saatlerinde Ana Ödeme Kuruluş (MPI) lisansını MAS’tan aldığını duyurdu. Platform, dijital ödeme ve token’lar ile ilgili hizmetlerini daha da genişleteceğini belirtti. Borsanın tam lisansı ise, 2022 Eylül’de bankadan prensip onayı aldıktan sonra geldi.

Ayrıca, lisansı onaylanan Blockchain.com, Circle, Independent Reserve, Paxos, Revolut ve DBS Vickers gibi diğer sağlayıcılara katılarak ülkedeki on ikinci dijital ödeme belirteci hizmet sağlayıcısı olarak kayıtlara düştü.

Blockchain.com

Singapur’daki lisans faaliyetlerine talep artıyor

Kripto endüstrisindeki çeşitli şirketler, Singapur’a yönelmeye devam ediyor. Lisans alanında birçok firmanın tercih ettiği ülkelerin başında gelen Singapur, son olarak da BlockchainCom ile öne çıktı. Popüler kripto para borsası, bu alanda ülkede lisans alan 12. işletme oldu. Ayrıca Singapur, finansman taahhütleri ve müşteri korumaları etrafında daha fazla endüstri düzenlemesi ile bir kripto merkezi konumunu sağlamlaştırmayı hedefliyor.

Galaxy Digital tarafından Temmuz ayında yayınlanan bir rapor dikkatleri çekti. Amerika Birleşik Devletleri, kripto finansmanının büyük kısmını taşımaya devam etmesine rağmen, Singapur merkezli kripto şirketlerinin Birleşik Krallık’ın ardından üçüncü sırada yer aldığı belirtildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner