Yükleniyor...

Team Paribu ve İhtiyaç Haritası Hatay’da spor alanı inşa etti

Paribu'nun bünyesinde bulunan Team Paribu, İhtiyaç Haritası ile birlikte Hatay’daki Konteyner Yaşam Alanı’nda çocuklar ve gençler için spor alanı inşa etti.

Team Paribu spor 2

Paribu‘nun bünyesinde bulunan Team Paribu, İhtiyaç Haritası ile birlikte Hatay’daki Konteyner Yaşam Alanı’nda çocuklar ve gençler için spor alanı inşa etti.

Paribu’nun çatısı altında yer alan Team Paribu, sosyal yaşama fayda sağlama amacıyla çalışmalarını devam ettiriyor. Team Paribu, İhtiyaç Haritası ile birlikte yürüttüğü Team Paribu Seninle projesi ile deprem bölgesine dokunuyor. Team Paribu ve İhtiyaç Haritası, Hatay’da 400 çocuk ve gencin faydalanabileceği spor alanı inşa etti.

Team Paribu ve İhtiyaç Haritası, Hatay’da gençlere ve çocuklara dokundu

Paribu’nun çatısı altındaki Team Paribu, Team Paribu Seninle Spor Alanları projesi kapsamında deprem bölgesindeki ilk spor alanı Hatay’da inşa edildi. Team Paribu, bu çalışmayı İhtiyaç Haritası ile birlikte yürüttü.

team paribu topluluk

Team Paribu ve İhtiyaç Haritası‘nın birlikte yürüttüğü Team Paribu Seninle projesi, 6 Şubat‘ta gerçekleşen deprem felaketi sonrasında deprem bölgesini odağına aldı. Bu kapsamda proje, deprem bölgesinde bulunan çocuk ve gençlerin spor ile birlikte iyileşmesini sağlamak amacıyla çalışmalar yürütmeye başladı. Eda Erdem önderliğinde Team Paribu sporcularının da projede katkısı oldukça fazla.

7 Ağustos’ta Team Paribu proje ekibi, Team Paribu sporcularından A Millî Kadın Voleybol Takımı kaptanı Eda Erdem ve millî cimnastikçi Ahmet Önder’in katılımıyla Konteyner Yaşam Alanı’ndaki spor alanının açılışı gerçekleşti. Bu proje ile yaklaşık 400 çocuk ve gencin, sporun iyileştirici gücünden faydalanması bekleniyor.

Proje kapsamında çocuklar ve gençler spora erişebilecek

Paribu’nun bünyesindeki Team Paribu‘nun yürüttüğü proje kapsamında, 6 ila 18 yaş arasındaki yaklaşık 400 çocuk ve genç yaşam alanları içerisinde spor faaliyetlerine erişebilecekler.

İlerleyen dönemlerde ayrıca, Klinik Spor Psikoloğu Berceste Şeber de aileler, çocuklar ve gençlerle görüşmeler düzenleyecek. Diğer taraftan Team Paribu sporcuları da alana ziyaret gerçekleştirecek.

Yasin Oral, desteklerin devam edeceğini belirtti

Team Paribu Spor Alanı’nın açılışı öncesinde konuşma gerçekleştiren Paribu CEO’su Yasin Oral, proje hakkındaki görüşlerini şu şekilde aktardı:

Depremin üzerinden tam 6 ay geçti. İlk günden beri Paribu olarak, bölgeye ve bölgedeki insanların ihtiyaçlarına yönelik farklı alanlarda destek çalışmaları yürütüyoruz. İhtiyaç Haritası ile birlikte yürüttüğümüz Team Paribu Seninle projemizde de bu sene tüm odağımızı deprem bölgesine yönelttik. Bugün Hatay’da çocuk ve gençlerin fayda sağlayabileceği Konteyner Yaşam Alanı’nda çok amaçlı spor alanını açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlerleyen günlerde de farklı alanlardaki desteklerimize devam edeceğiz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner