Yükleniyor...

BlockFi, Bir Lobicilik Firmasını İşe Aldı

Reuters'ın haberine göre, bu yılın başlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve devlet yetkilileri tarafından 100 milyon dolarlık rekor bir para cezasına çarptırılan kripto kredi platformu BlockFi, kripto endüstrisinde lobicileri işe alan en son şirket oldu.

amendments

Reuters’ın haberine göre, bu yılın başlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve devlet yetkilileri tarafından 100 milyon dolarlık rekor bir para cezasına çarptırılan kripto kredi platformu BlockFi, kripto endüstrisinde lobicileri işe alan en son şirket oldu.

Reuters’a göre BlockFi, ortak Mark Epley ve yasama ve kamu politikası uygulama grubu başkanı Kevin O’Neill de dahil olmak üzere hukuk ve lobi şirketi Arnold & Porter Kaye Scholer ile beş kişilik bir politika ekibiyle anlaştı. Dosyada, ekibin “dijital varlıklardaki finansal hizmet sağlayıcılar için düzenleyici ve vergi politikası” üzerinde çalışacağı belirtildi.

Reuters tarafından alıntılanan Public Citizen Mart raporuna göre kripto, lobicilik için büyüyen bir sektör oldu ve endüstri 2021’de lobicilik için 9 milyon dolar harcadı.

BlockFi sözcüsü Reuters’e, şirketin dijital varlıklar için düzenleyici ve vergi ortamını tanımlamaya yardımcı olmak için politika yapıcılarla “ilişki kurmaya istekli” olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner