Yükleniyor...

ATA Coin (ATA) Nedir? Automata Network Yorum ve Geleceği 2022

ATA Coin birden çok blok zincirinde dApp'ler için bir gizlilik ara katman yazılımı sağlayan merkeziyetsiz bir hizmet protokolü Automata Network'ün yerel yardımcı program tokenı'dır.

Automata Network ATA

ATA Coin birden çok blok zincirinde dApp’ler için bir gizlilik ara katman yazılımı sağlayan merkeziyetsiz bir hizmet protokolü Automata Network’ün yerel yardımcı program tokenı’dır.

ATA Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 ATA Coin 8.21 TL TL’den işlem görüyor. ATA Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 12.44% değişim gösterdi. ATA Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 21,936,394 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 124,531,826 $ dolar seviyesinde.

ATA Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 ATA Coin 0.254634 $ dolardan işlem görüyor.

ATA Coin Nedir?

ATA, Automata Network’ün yerel yardımcı program token’ıdır ve aşağıdaki mevcut ve planlanmış kullanım durumlarına sahiptir:

 • Yönetişim: ATA tokeni sahipleri teklifler, platform özellikleri ve ağ parametreleri oluşturabilir ve bunlara oy verebilir.
 • Madencilik ödülleri: Bilgi işlem ve depolama madencileri, uygulamaları çalıştırarak ve ağdaki kullanıcılar için işlemler gerçekleştirerek ATA tokenleri kazanır.
 • Protokol ücretleri: Kullanıcılar madencilere depolama ve hesaplama işleri için ödeme yapar.
 • Geode tahsisi: Kullanıcılar, Geode açık artırmalarına katılmak için ATA tokenlerine bağlayabilir.

Witness, yönetime sıfır maliyetle katılırken kimliklerini açıklamak istemeyen seçmenler için Automata Network’ün zincir dışı oylama yönetişim çözümüdür. Seçmen, oy kullanma yetkisini başka adreslere de devredebilir. Witness ayrıca Ethereum, Binance Smart Chain ve diğer Substrate tabanlı EVM uyumlu zincirleri de destekler.

Automata Network, işlemleri belirli bir sıraya göre düzenlediği için önden çalışan bir serbest bölge oluşturmayı amaçlayan bir MEV minimizasyon çözümü olan Conveyor geliştiriyor.

ATA Coin

Automata Network Nedir?

Automata Network, birden çok blok zincirinde dApp’ler için bir gizlilik ara katman yazılımı sağlayan merkeziyetsiz bir hizmet protokolüdür. Anonim Oylama ve Madenci Çıkarılabilir Değeri (MEV) minimizasyonu gibi çeşitli gizlilik kullanım durumlarını, güvenilir yürütme ortamlarıyla birlikte en son şifreleme ve gizliliği koruyan algoritmalardan yararlanarak sağlar. Automata Network, daha önce Zilliqa, LongHash ve Singapur Ulusal Üniversitesi’nde çalışmış olan ekip üyeleriyle birlikte endüstri çalışanları ve araştırmacılar tarafından kurulmuştur. 2019 yılında kurulan Automata Network, Web3 Grant (2020) alıcısı ve Web 3.0 Bootcamp (2020), Berkeley Blockchain Xcelerator (2021) katılımcısıdır ve Polkadot Decoding Mainstage’de (2021) tanıtılmıştır. Takımın yatırımcıları arasında KR1, Alameda Research, IOSG Ventures, Divergence Capital, Genesis Block Ventures ve Jump Trading yer alıyor. Witness , yönetime sıfır maliyetle katılırken kimliklerini açıklamak istemeyen seçmenler için Automata Network’ün zincir dışı oylama yönetişim çözümüdür. Seçmen, oy kullanma yetkisini başka adreslere de devredebilir. Witness ayrıca Ethereum, Binance Smart Chain ve diğer Substrate tabanlı EVM uyumlu zincirleri destekler ve aşağıdaki özellikleri sunar:

Sıfır gas ücreti: Oylama zincir dışında yapılır, bu nedenle gas maliyeti yoktur

Zincir üzerinde yürütme: Oylama sonuçlarına göre, teklif oluşturma sırasında kaydedilen zincir üstü sözleşme tetiklenebilir

Gizlilik: Kullanıcılar, herkese açık oylamadan özel oylamaya kadar farklı gizlilik seviyeleri arasında ayar yapabilir ve seçim yapabilir. Özel oylamada sadece oylama sonucu yayınlanırken, seçmen kimlikleri ve oy sayıları gizli kalacaktır.

Yetkilendirme: Kullanıcılar oy yetkilerini başka bir adrese devredebilirler

Anti-front-running: Conveyor’u destekleyen ticaret çiftlerinde önden çalışan işlem yok

Siparişte gizlilik: İşlem emri, belirlenmediği ve değiştirilemeyeceği sürece ifşa edilmez. Barındırma düğümleri dahil hiç kimse, karar verilmeden önce siparişi bilemez

Automata Node’leri

Automata Ağında iki tür node vardır:

 1. Automata Validators, Hisse Kanıtı konsensüs bulgusuna katılır. Ayrıca, aşağıdakileri yönetmek de dahil olmak üzere herhangi bir sayıda ‘kontrol düzlemi’ ile ilgili görevden sorumludurlar:
 • Hem bahis hem de barındırma node’lerinin kaydı.
 • İş görevlerinin ve ödüllerin dağıtımı.
 • Bilgi işlem gücü satmak ve satın almak için pazar yeri.

2. Automata Geodes, veri erişim modellerini gizlemek için yalıtılmış ve korumalı bir ortamı başarıyla oluşturmak için Oblivious RAM dahil olmak üzere bir dizi son teknolojiyi kullanır.

Automata Planes

Automata Validators ve Automata Geodes, Kontrol, Hesaplama ve Hizmet olmak üzere 3 düzlemde birbirleriyle etkileşime girer. Her düzlem ayrı ve önemli bir işleve sahiptir:

Kontrol düzlemi koordinatördür. Doğrulayıcı, Geode’un yeni görevler alabilmesi ve durumlarını bildirebilmesi için protokol durumunun bir kopyasını tutar.

Hesaplama düzlemi yürütücüdür. Burası, Geodes’in zamanlanmış görevleri tamamlayabileceği ve yürütme kanıtını sunabileceği yerdir.

Hizmet yeri kullanıcıya yöneliktir. Satıcılar, Geode’un kendisini barındırmadan Geode’da uygulamalar geliştirebilir ve çalıştırabilir.

automata network

Topluluğa Genel Bakış

Automata Network, küresel bir topluluk geliştirmeyi ve bölgesel üslerle bir sosyal medya varlığı kurmayı amaçlamaktadır. Çoklu zincirlerdeki dApp’ler için bir gizlilik ara katman katmanı sağlama önerisiyle Automata Network, DeFi ve genel Web3 alanı için go-to-gizlilik hizmeti olarak tanınmayı hedefliyor.

Mevcut topluluk büyüme stratejileri şunlardır:

 • Topluluk üyelerini eğitmek ve onlarla etkileşim kurmak için tutarlı içerik hattı
 • Sosyal medya platformlarında takipçi sayısını artırmak ve büyütmek için düzenli içerik takvimi
 • Düşünce liderliğini güçlendirmek için orijinal araştırmaları MEV.Wiki biçiminde yayınlamak
 • Varlığı artırmak için Polkadot Decoding gibi endüstri etkinliklerine katılım
 • Blog gönderileri ve haber bültenleri aracılığıyla projenin en son haberleri, gelişmeleri ve teknik ilerlemeleri hakkında aylık güncellemeler yayınlamak
 • Sosyal kanalları 7/24 yöneten ve izleyen özel ve profesyonel ekip kurmak

Automata Network (ATA) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Gelecekteki büyüme stratejileri şunlardır:

 • Farklılaşmış bilgi birikimine sahip kurumsal ve birinci kademe yatırımcıların yanı sıra perakende topluluk liderlerini içeren yerleşik etkileyiciler sağlamak
 • Kapsamlı ortaklık duyuruları, projeler arası AMA’lar ve stratejik endüstri ortaklarıyla yapılan röportajlar yapmak
 • Coindesk ve ChainNews gibi medya kuruluşlarıyla kurulan olumlu ilişkilerden yararlanarak medyada yer almaya devam etmek
 • Çeşitli konularda düşünce liderliğini güçlendirmek ve desteklemek için halka açık MEV araç setinin lansmanına katılmak
 • Projeye katkıda bulunmak ve projeyi savunmak için büyükelçi programının başlatılması
 • Daha fazla görünürlük için topluluk buluşmaları, etkinlikler ve çevrimiçi web seminerleri düzenlemek
 • Topluluk için ürün kılavuzları, demolar ve iki haftada bir güncellemeler oluşturmak

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner