Yükleniyor...

VVS Coin (VVS) Nedir? VVS Finance Yorum ve Geleceği 2022

Cronos blok zinciri üzerinde yer alan VVS Coin otomatik bir piyasa yapıcıdır.

VVS Finance VVS

Cronos blok zinciri üzerinde yer alan VVS Coin otomatik bir piyasa yapıcıdır. VVS Finance kripto para piyasasında henüz yeni olanlar için bile kolay kullanım arayüzüyle dikkat çekmektedir. VVS Finance Coin’in geleceği ile ilgili yorumlar da sıkça araştırılan konular arasında yer alıyor.

VVS Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 VVS Coin 0.000097 TL TL’den işlem görüyor. VVS Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 1.58% değişim gösterdi. VVS Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 213,910 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 135,403,887 $ dolar seviyesinde.

VVS Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 VVS Coin 0.000003 $ dolardan işlem görüyor.

Singapur merkezli Crypto.com, Kasım 2021’de Cronos’u piyasaya sürdüğünden beri, EVM uyumlu blok zinciri, kalabalık merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında istikrarlı bir şekilde öne çıktı. Cronos DeFi ekosistemi şu anda 44’ün üzerinde protokolle toplam 1,83 milyar dolarlık kilitli değere (TVL) sahiptir.

VVS Finance, Cronos zincirindeki en büyük proje ve en büyük 10 merkeziyetsiz borsadan (DEX) biridir.

vvs coin

VVS Finance Nedir?

VVS Finance, likidite havuzlarını, takasları ve stake işlemlerini kolaylaştıran, Cronos blok zinciri üzerine kurulu otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) DEX’tir. VVS Finance, yeni başlayanlar için bile DeFi’nin gizemini ortadan kaldırarak benimsemeyi teşvik etmeyi amaçlayan kullanımı kolay bir arayüz sunar.

VVS Finance’nin Tarihi

VVS’nin arkasındaki ekip, The Craftsmen takma adının arkasına saklanıyor. Anonim kalmayı tercih ederek, kendilerini “derin ürün tasarımı geçmişine” sahip “mütevazı çiftçiler” olarak tanımlıyorlar. Cronos üzerine kurulu ilk AMM DEX olan DEX’i geliştirmek için Cronos ile ortaklık kurdular.

Kasım 2021’de başlatılan proje, Crypto.com Zinciri, Ethereum ve Bitcoin ağları üzerine kurulu DeFi projelerine odaklanan bir başlangıç ​​hızlandırıcı olan Particle B tarafından da desteklendi. B Particle bağlantısı, hem Crypto.org hem de Crypto.com ekosisteminin VVS’yi desteklediği anlamına gelir.

Beefy Finance ile ortaklık sayesinde, kullanıcılar VVS’ye yatırım yaptıklarında Beefy Finance tokenleri (BIFI) kazanabilirler ve bu da CRO/BIFI çifti için likidite havuzu çiftçiliğine katılmalarını sağlar.

VVS, 7 Haziran 2022 itibariyle kripto para birimi merkeziyetsiz borsalar listesinde 28. sırada. DeFi Llama’ya göre platformun TVL’si 886,63 milyon dolar iken, 11 Şubat 2022’deki tüm zamanların TVL’si olan 1,4 milyar dolara düştü.

VVS Finance Nasıl Çalışır?

VVS Finance, Cronos ekosisteminde bir dizi merkeziyetsiz uygulamaya (DApps) güç sağlar. AMM modelini kullanan merkeziyetsiz borsalar, dijital varlıkların merkeziyetsiz ve izinsiz bir şekilde alınıp satılmasına izin veren likidite havuzlarına sahiptir. Tek bir varlığın kontrolü yoktur ve hiçbir insan aracı yoktur. Bu likidite havuzları otomatik olduğundan, 7/24 ticarete izin verirler.

Likidite havuzları, kripto para ticaretini zorlaştırabilecek düşük likidite sorununu çözer. Likidite sağlayıcılar, varlıklarını bir ücret karşılığında likidite havuzuna yatırarak likidite yaratırlar.

VVS gibi AMM DEX’ler, matematiksel bir formül kullanarak havuzdaki varlıkların sabit dengesini korur. Teoride bu, likidite havuzlarında kilitli varlıkların fiyatını düzenlemeye yardımcı olur. Bir AMM’deki varlıkların fiyatları, diğer borsalardaki piyasa fiyatlarından çok fazla hareket ettiğinde, traderlar, fiyatı dengeye getiren bu farktan yararlanmaya teşvik edilir.

VVS’nin tasarım ideolojisi, DeFi ürünlerini kitleler için erişilebilir kılmaktır. Basitliğine rağmen, VVS Finance, aşağıda listelenen birçok değerli özelliğe sahiptir.

VVS Finance’in Temel Özellikleri

Bling Swap

Bling Swap özelliği, kullanıcıların merkezi bir sipariş defteri olmadan çeşitli likidite havuzları arasında tokenleri sorunsuz bir şekilde takas etmesine olanak tanıyan algoritmik bir yönlendirme sistemidir. Kullanıcılar, Likidite Sağlayıcıları ve VVS platformu arasında bölünmüş %0,3’lük küçük bir ücret karşılığında tokenleri takas edebilir.

Bling Swap, kullanıcıların likidite sağlayarak kazanç elde etmelerini de sağlar. Likidite Sağlayıcılar (LP’ler), ticareti kolaylaştırmak için tokenleri VVS protokolüne yatırır. Havuz sahipliklerine göre yatırdıkları herhangi bir token çiftinden yapılan işlem ücretlerinin ⅔’sini kazanırlar.

Crystal Farming (Kristal Tarım)

Likidite Sağlayıcılar, yüksek getiriler için LP tokenlerini kristal çiftliklerinde stake edebilirler.

Glitter Mining

Parıltı madenciliği, LP olmayan kullanıcıların VVS tokenlerini stake etmelerine ve otomatik birleştirme avantajlarıyla daha fazla VVS veya diğer ortak tokenleri kazanmalarına olanak tanır.

IGO

IGO, kullanıcılara Cronos’ta yeni piyasaya sürülen yeni tokenleri satın alma fırsatı sunar. Proje sahiplerine hızla büyüyen bir kullanıcı tabanına sahip esnek bir fırlatma rampası sunar. Projeler, optimize edilmiş satış mekanizmalarıyla maksimum görünürlük elde eder.

Analiz Aracı

Tokenlerin genel performansı, kullanıcı dostu bir gösterge panosu arayüzünde mevcuttur.

xVVS Nedir?

25 Mart 2022’de piyasaya sürülen xVVS, VVS Finance’in ödül getiren yönetişim tokenidir. Ekosistemin yönetim tokeni olarak yavaş yavaş VVS’nin yerini alacak. xVVS tokenleri, madencilere ağı desteklemek ve VVS ekosisteminin uzun vadeli faydasını geliştirmek için daha fazla teşvik sağlamak için oluşturuldu.

xVVS tokenlerini almak için kullanıcıların VVS’yi stake etmesi gerekir. Şimdilik, bir xVVS, bir VVS’ye eşittir. Bununla birlikte, VVS Finance, token takaslarından elde edilen platform gelirinin önemli bir bölümünü VVS’yi geri satın almaya harcayarak xVVS’nin fiyat değerinin zaman içinde kademeli olarak artmasına izin verecektir. Diğer bir kısım ise havuzdaki xVVS sahipleri arasında katkıları oranında paylaştırılacaktır.

Madenciler, xVVS’lerini kalıcı kayıplara maruz kalmadan VVS kazanmak için kasalara kilitleyebilirler (stake edilen ticaret çiftlerinin oynaklığı nedeniyle geçici fon kaybı). Kilitleme mekanizması, kilitlenme süresi arttıkça katlanarak artan ödüller ile uzun vadeli sahipleri teşvik eder. Kilitleme süresi bir hafta ile dört yıl arasında değişmektedir.

VVS Finance VVS

VVS Finance ve Diğer Cronos DeFi Projeleri

VVS Finance, Cronos zincirindeki TVL’nin %47,7’sini oluşturan Cronos’taki en büyük projedir. Ancak Cronos’taki diğer protokollerle nasıl eşleşir?

VVS Finance – Mad Meerkat Finance (VVS – MMF)

VVS Finance gibi, Mad Meerkat Finance (MM Finance) de Cronos blok zincirinde çalışan bir AMM DEX’tir. MMF, işlem ücretlerinin belirli bir yüzdesinin MMF/CRO likiditesini oluşturduğu benzersiz bir likidite kanıtı protokolü kullanır.

VVS Finance, Cronos blok zincirindeki en yüksek likiditeye sahip ilk DEX olmakla övünebilir. Projeyi Cronos’taki en büyük ikinci proje yapan 308,9 milyon dolarlık MMF TVL’sine kıyasla 886,63 milyon dolarlık bir TVL’ye sahip.

İki proje, such as a launchpad (fırlatma rampası), verim çiftçiliği ve staking gibi benzer özellikleri paylaşıyor.

MM Finance, ticaret madenciliği yoluyla ücret indirimleri sunar. Yani, kâr etmiş olsanız da olmasanız da, her ticaretten ücretsiz MMF tokenleri kazanırsınız. Ayrıca, Cronos’ta en düşük işlem ücretlerine sahiptirler.

Ancak, para kazanma söz konusu olduğunda, MM Finance başı çekiyor. VVS Finance’te sağlananlardan çok daha yüksek olan ağız sulandıran APR’ler sunarlar. Bu nedenle birçok yatırımcı kripto paralarını MM Finance’e kilitliyor.

Pek çok ortak noktaya sahip olmasına rağmen, VVS Finance, kullanıcılara daha az karmaşık kazanç yolları sunar. Örneğin, ücretsiz xVVS tokenleri kazanmak için tek yapmanız gereken, size ödeme yapılacak olan VVS’nizi bir süreliğine kilitlemek. Ancak MM Finance, ücretsiz MMF tokenleri kazanmak için varlıklarınızı aktif olarak takas etmenizi gerektirir.

Güvenlik açısından VVF, daha güvenli Cronos DeFi platformudur. Nisan 2022’nin sonlarında, MM Finance web sitesindeki bir DNS güvenlik açığı, 2 milyon dolarlık kullanıcı fonunu alıp götüren bir siber saldırgan tarafından istismar edildi.

VVS Finance – Tectonic (VVS – TONIC)

Tectonic, pasif getiriler elde etmek ve DeFi borçlanmasından yararlanmak için zincirler arası bir para piyasası ve likidite platformudur. Kullanıcılar, diğer orijinal varlık varlıklarını tasfiye etmek zorunda kalmadan alım satım yapmak veya diğer kripto türlerine kısa süre maruz kalmak için kripto ödünç alabilirler. Tectonic, kullanıcılarına yatırdıkları teminatın %75’ine kadar kredi imkanı sunuyor. Buna karşılık, VVS kredi sunmaz.

TONIC, topluluk sigorta havuzuna bahis yapmak, protokolü güvence altına almak ve daha fazla ödül kazanmak için kullanılan Tectonic’in protokol tokenidir.

Fonlar, çeşitli geri ödeme faiz oranlarında yatırılır ve daha sonra borç alanlara likidite olarak sağlanır. Oranlar dinamiktir ve varlığın arz ve talebine bağlıdır. Akıllı sözleşmeler her şeyi yönetir.

Varlıklarınızı sabit bir süre için kilitlemeniz için size belirli bir ödül garanti eden VVS Finance’in aksine, Tectonic varlıklarınızı mevcut piyasa taleplerine göre ödüllendirir. Bu nedenlerle, Tectonic ödül oranları sürekli değişime tabidir.

Hem VVS Finance hem de Tectonic, pasif getiri oluşturmanıza izin verir.

VVS Finance – Mad Meerkat Optimizer (VVS – MMO)

Mad Meerkat Optimizer (MMO), MM Finance için DeFi getiri toplayıcıdır. Getiri toplayıcılar, kullanıcılar için stake etme ve faiz toplama süreçlerini otomatikleştiren ve optimize eden, genellikle verimi en üst düzeye çıkarmak için diğer DeFi protokollerinden yararlanan protokollerdir.

VVS Finance ile karşılaştırıldığında Mad Meerkat Optimizer, verim çiftçilerinin daha yüksek bir APR kazanmasını sağlar. Protokol ayrıca, kullanıcıların manuel olarak birleştirmeden daha fazlasını kazanmasını sağlayan otomatik birleştirme özelliğini de kullanır. Aave Compound Finance ve MakerDao gibi farklı DeFi protokolleriyle çalışır.

VVS ve MMO, kullanıcılar için düşük gas ücretleri sunar ve yeni başlayanlar düşünülerek oluşturulmuştur.

VVS Finance (VVS) Coin Yorum ve Geleceği 2022

VVS tokeni, iyi bir kripto projesinin tüm tokenlerine sahiptir. Büyük bir başlangıç ​​​​piyasa değerine, makul fiyat hareketine ve iyi ticaret hacmine sahiptir.

Ancak, VVS’nin mevcut 17.3 trilyonluk dolaşım arzı var ve emisyon çizelgesine göre önümüzdeki 10 yıl içinde 100 trilyona ulaşması bekleniyor.

Nispeten, diğer büyük DEX’lerin dolaşımdaki kaynakları çok daha düşüktür (en yakın olan Uniswap, sadece 590.8 milyon UNI’ye sahiptir). Bu tür enflasyonist eğilimlerle VVS fiyat performansı şüpheli görünüyor.

VVS’nin değeri, son derece yüksek arzı nedeniyle yükselişte zorlukla karşılaşacak gibi görünse de, toplam arz, uzun vadeli potansiyelinin birincil göstergesi değildir. Ne de olsa, bazı büyük kriptoların daha fazla kaynağı var ve Ethereum’un bile sınırsız kaynağı var. Daha da önemlisi, tokenlerin nasıl dağıtılacağı ve kullanılacağıdır.

Örneğin, arz yüksekse ve tokenin yeterli kullanımı yoksa (stake etme veya yakma vb. yoluyla), token’ın değeri üzerinde aşağı yönlü bir baskı olacaktır.

Bununla birlikte, iddialı yol haritalarına göre, VVS Finance projesi daha yeni ısınıyor. Planlanan yeni ürünlerinden bazıları, kalıcı kaybı önlemek için Akıllı LP kaldırma, Havuz/Çiftlik Performans Öngörüleri, Flash LP, VVS Çok Ödüllü Çiftlikler ve VVS Oylama Yönetimini içerir.

Tüm göstergelerden, çoğu tahminci VVS’nin iyi bir yatırım olduğunu düşünmüyor. Kalabalık DeFi pazarı için enflasyonist ve tarihsel olarak iyi performans göstermedi. Bunun yerine, xVVS tokenlerinin deflasyonist doğası nedeniyle, birçok yatırımcı bunun yerine xVVS’ye yönelmeyi tercih ediyor.

VVS Finance protokolü şu anda Cronos zincirindeki en iyi DeFi uygulamasıdır. Protokolün çekiciliği, herkesin stake ve verim çiftçiliği yoluyla yüksek getiri elde etmesine izin veren basit arayüzünde yatmaktadır. Her şey düşünüldüğünde, ekip agresif bir şekilde uzun vadeli beklentilerini iyileştirmeye çalışırken, gelecek vaat eden VVS Finance yol haritası Cronos ekosisteminde değer yaratabilir. Bu, xVVS tokenlerinin ve VVS token kasasının kullanıma sunulmasıyla görülebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner