Yükleniyor...

BlockFi, Bitcoin Madencilik Ekipmanlarından Faydalanacak

İflas eden kripto kredi şirketi BlockFi, Bitcoin madencilik makinesi destekli kredileri satacak.

BlockFi Bitcoin Madencilik Ekipmanlarindan Faydalanacak

İflas eden kripto kredi şirketi BlockFi, Bitcoin madencilik makinesi destekli kredileri satacak.

BlockFi, geçtiğimiz yıl FTX, Three Arrows Capital ve Terra Luna gibi büyük kripto firmalarının çöküşü nedeniyle iflas başvurusunda bulunan birkaç şirket arasında yer alıyor. Kripto kredi şirketi BlockFi, düşük Bitcoin (BTC) fiyatları ve artan elektrik maliyetleri nedeniyle hırpalanan Bitcoin madencileri için bilgisayar donanımları tarafından desteklenen krediler yoluyla önemli bir finansör olarak öne çıkıyordu. Şimdi de bu kredileri kendisi için satmayı planlıyor.

BlockFi, Ekipman Destekli Kredileri Satmayı Planlıyor

Bloomberg’te yer alan habere göre BlockFi, yaklaşık 68.000 Bitcoin madencilik makinesi tarafından desteklenen yaklaşık 160 milyon dolarlık krediyi satmayı planlıyor.

Bilgileri aktaran söz konusu kişiler, Kasım ayında alacaklılardan korunma başvurusunda bulunan Jersey City, New Jersey merkezli şirketin geçen yıl krediler için teklif verme sürecine başladığını söyledi. Kişilere göre, kredilerin bazıları zaten temerrüde düşmüş durumda ve Bitcoin madencilik ekipmanlarının mevcut fiyatları göz önüne alındığında teminatların yetersiz olduğu görülüyor.

Kripto madencilik şirketlerine kredi veren diğer büyük kuruluşlar arasında New York Digital Investment Group, Celsius Network, Galaxy Digital ve Digital Currency Group’s Foundry yer alıyor. Celsius ve Digital Currency Group da BlockFi gibi uzun bir süredir mali sorunlarla boğuşuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner