Yükleniyor...

Avrupa Merkez Bankası, Dijital Euro için Gizliliğe Odaklandı

Avrupa Merkez Bankası (ECB), dijital euro mahremiyet kararlarını ve gizlilik politikalarını ülkenin yasa koyucularına bıraktı.

Avrupa Merkez Bankasi Dijital Euro icin Gizlilige Odaklandi

Avrupa Merkez Bankası (ECB), dijital euro mahremiyet kararlarını ve gizlilik politikalarını ülkenin yasa koyucularına bıraktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Merkez bankası dijital para birimi (CBDC) için çalışmalar tüm ülkelerde devam ediyor. Özellikle Avrupa, bu konuda sektörün öncüsü olmak için yoğun mesai harcıyor. Avrupa Merkez Bankası, geliştirmeye odaklandığı dijital euro için altyapısal özelliklere de odaklandı. ECB, CBDC’nin kullanıcılara sunacağı gizlilik konusundaki kararların AB milletvekillerine bırakılacağını açıkladı.

Avrupa Merkez Bankası, Dijital Euro Konusunda Yasalara Güveniyor

Avrupa Merkez Bankası (ECB), dijital euro tarafındaki arka plan konularında ülkenin yasalarına ve yasa koyucularına güveniyor. ECB, Avrupa Birliği (AB) milletvekilleriyle ortak hareket edecek.

ECB yöneticisi Fabio Panetta, politikacıların kamu ve özel çıkarları dengelemesi gerektiğini dile getirdi. ECB’nin bu atılımıyla birlikte yasa koyucular, CBDC’nin ne kadar kişisel bilgiye erişeceğini ve bunları nasıl barındıracağına yönelik kararlar verecek.

Panetta, AB Parlementosu’nun ekonomi komitesinde bir konuşma yaptı. Dikkat çeken konuşmada Panetta, CBDC konusunda hiçbir kişisel veriye erişimlerinin olmamasını talep etti. Bu durum, verilerin tamamen AB yasalarına bırakılmasını odak noktası haline getirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x